Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Předešlý víkend se nezařadil k těm šťastným. Mladším žákům se povedlo vyhrát alespoň část svých utkání.

Uplynulý víkend se na rozdíl od řady minulých vezl spíše na vlně proher. Dorostenci na turnaji v Blansku prohráli oba dva své zápasy proti těžkým soupeřům. A vzhledem k průběhu celé jejich sezony to byl velký šok. Mladším žákům se dařilo lépe. Áčko vyhrálo alespoň jeden ze svých nedělních zápasů, béčko si o den dříve připsalo výhry dvě. Na turnaji v Křenovicích sbíraly důležité zkušenosti týmy přípravky, konkrétně tým RED a tým WHITE.

DOROST

Dorostenci odehráli v sobotu 25. února další ligový turnaj, opět v Blansku na hale TJ ČKD. Čekala je dvě těžká utkání se soupeři z 1. koše, s Aligators a Bulldogs. Do obou zápasů se šlo s očekáváním, že tito soupeři maximálně prověří schopnosti a psychiku našeho družstva. A tak se i stalo.

První utkání s Aligators se od prvního hvizdu rozhodčího hrálo ve vysokém tempu. Šance si vytvářely oba týmy. S postupujícím časem byli na hřišti aktivnější Aligators, svým tlakem a dobrou fyzickou vybaveností nutili naše hráče k chybám. Po několika takových chybách, hlavně v obranném pásmu, si soupeř vytvořil během první třetiny hned několik velkých šancí, z nichž dvě proměnil. Dvoubrankový náskok ale naše kluky psychicky nesložil, ba naopak, v průběhu druhé třetiny padl jediný gol, a to do branky soupeře, naděje na obrat pořád žila. Hra byla čím dál agresivnější, oba rozhodčí měli plné ruce práce, to se projevilo v obsazenosti trestných lavic. Ve 38. minutě využili naši kluci jednoho z oslabení soupeře a podařilo se jim srovnat na 2:2. To soupeře nenechalo dlouho chladným a po minutě stav obrátil ve svůj prospěch. Ve 44. minutě nás Aligators opět ztrestali, 2:4. 20 sekund před koncem utkání se nám podařilo snížit na 3:4, ale ani hra v šesti kýžený vyrovnávací gol nepřinesla. Trpká prohra.

Ve druhém utkání nás čekal tým Bulldogs, dlouhodobě opanující čelo tabulky. Úvodní gól padl z trestného střílení soupeře, ale kluci bojovně odpověděli na 1:1. Do první přestávky se šlo sice za stavu 1:2 v náš neprospěch, ale kluci rozhodně nechtěli složit ruce v klín. Další dvě třetiny bohužel padaly góly jen do naší brány. Velké mezery byly při tomto dění vidět především v naší obraně, kdy měli hráči na naší polovině eminentní problémy s obsazováním a přebíráním hráčů, stejně jako s reakcí na jejich odskoky nebo na pohyb v nebezpečných prostorech před naší brankou. Konečné skóre vyznělo jednoznačně pro soupeře, Očov:Bulldogs, 1:7.

Chytli jsme po tolika výhrách v této sezoně obrovskou facku, je k zamyšlení, jaká směsice faktorů takto rozhodla, oba zápasy musíme zanalyzovat a zapracovat na chybách. Čekají nás dva poslední turnaje základní části, kde chceme předvést daleko lepší výkon hodný účastníka nadstavbové části.
Poslední dvě kola ligy budeme hrát na domácí hale TEZA, v neděli 26. března proti Gepardům a Hornets a v neděli 16. dubna opět proti Aligators a Bulldogs. Jste zváni, přijďte naším klukům fandit, rádi bychom potvrdili roli jednoho z favoritů ligy.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Mladší žáci A se v neděli představili před domácím publikem na hale Teza. Na turnaji jsme se tentokrát sešli v improvizovanější sestavě, bez některých hráčů, včetně našeho leadera. K tomu před námi stála velká výzva v podobě třech velmi těžkých utkání.

V prvním utkání jsme narazili na tým z Otrokovic, který po celou sezónu nemůže najít přemožitele. Do zápasu jsme sice vstupovali velmi odhodlaně a soupeře jsme chtěli pořádně potrápit. Soupeř nám však během pár minut dal jednoznačnou odpověď. Soupeři a jeho stylu hry bohužel nejsme příliš schopní konkurovat, jejich herní pojetí i individuální dovednosti velmi dobře dokážou využít našich slabin. V zápase však musíme vypíchnout zejména pozitiva, kterými byla například zlepšená obranná hra a bránění hráčů s míčkem i bez míčku, a zejména ve druhé půli pasáže na míčku, kde jsme si dokázali nejen náhodně vytvořit gólovou šanci.

Druhý zápas se Zlínem jsme chtěli lépe zvládnout a především zlepšit obrannou hru a bránění hráčů bez míčku. Až na pár momentů se nám podařilo tuto herní činnost zlepšit a soupeř neměl na naší polovině herní převahu. Lépe než soupeř jsme dokázali využít přepnutí rolí z obrany do útoku, a díky tomu jsme hrozili velmi dobře z rychlých protiútoků. Závěr zápasu byl pro nás až nespravedlivý vůči předvedené hře po celý zápas, ale chybami se člověk musí poučit. I po gólu v závěru zápasu bychom neměli v hlavách přestat věřit v zápas, a mohli bychom se pokusit zápas zvrátit zpět na naši stranu.

Ve třetím utkání jsme si již při týmové poradě byli jistí, že jdeme vyhrát. I když se tento moment může zdát jako nepodstatný, rozhodli jsme jím utkání už před jeho začátkem. Natěšení a sebevědomí nezlomil ani těžší úvod, ve kterém nás soupeř velmi snadno přehrál. Rychle jsme se do zápasu dostali a gólově jsme se nejvíce prosazovali díky dobře využitým střeleckým pozicím. Ve druhé půli soupeř zvýšil tempo i tlak. Bylo důležité tempu soupeře nepodlehnout a dobře využívat týmovou spolupráci při hře na míčku a neustále být nebezpeční při zisku míčku. Zápas po velkém boji nakonec vyšel v nás prospěch a za to patří celému týmu velká pochvala.

Děkujeme rodičům za podporu. Zápasy nám ukázaly, v čem jsou pro nás naši leadeři důležití a nepostradatelní. Na druhou stranu jsme si s vývojem druhého i třetího utkání dokázali velmi obstojně poradit, až tedy na závěr druhého utkání. To, co nás však v posledních dvou měsících nejvíce sráží nejsou zápasy a předvedená hra na turnaji, nýbrž samotné tréninky, kde se scházíme ve velmi žalostném počtu. Do zápasů pak vstupují někteří hráči nepřipraveni a má to velký vliv na úrovni hry celého týmu. Snad se nemoci i další vlivy, které nás nepouští do tréninků, brzy ztratí a my tak budeme moci lépe navazovat na natrénované věci z tréninků.

MLADŠÍ ŽÁCI B

V sobotu odehráli mladší žáci B další turnaj, tentokrát na hale Želva v Dubňanech.

V prvním zápase nás čekal domácí výběr FATRU. Zápas, který byl zpočátku spíše vyrovnaný, se postupně měnil díky naší dominantnější hře na míčku, která nám generovala spoustu gólových šancí.

Ve druhém zápase nás čekalo hodonínské "derby" s Florbalem Hodonín, které bohužel pro nás i pro soupeře příliš vyrovnané nebylo. Absence klíčových hráčů soupeře byla znát a hra se i díky tomu, až na pár momentů, odehrávala v naší režii. Oproti první zápasu, jsme dokázali lépe zvládat herní situace, na kterých pracujeme v trénincích.

Třetí utkání nám již přisoudilo herně vyrovnanějšího soupeře. Od začátku bylo znát mírně odlišné nastavení hráčů v hlavách, které nejspíš zapříčinili dvě jednoznačnější a podstatně lehčí utkání. Tvořili jsme spoustu individuálních chyb, což by nevadilo v momentě, pokud bychom se z těchto chyb dokázali poučit a najít lepší řešení. První poločas ovládli tedy Aligators, kteří se svými protiútoky byli velice efektivní. Druhá polovina utkání byla z naší strany mnohem lepší. Zlepšená hra na míčku a chuť se zápasem něco udělat byla znát. Ikdyž nám tato snaha gólově nic nepřinesla, do dalších těžkých momentů se nám může velmi hodit.

Děkujeme rodičům za podporu.

PŘÍPRAVKA

Naše nejmenší kategorie vyrazila na turnaj do Křenovic, kde sehrála své zápasy s těmito soupeři: Aligators, Sokol Hovorany, Slavkov-Holubice, Sokol Lanžhot, F.A.T.R. Dubňany.

Tým tvořený z 10 hráčů sehrál na turnaji 8 zápasů, jelikož jsme museli hrát za oba týmy (RED a WHITE). Ve hře byly vidět pohledné kombinace zakončené střelou, různé individuální akce, ale také mnoho nedostatků, které musíme zlepšit na trénincích. Postupem času klukům a holkám docházely síly, a také to šlo vidět na naší hře.

Ale je na místě pochválit všechny holky a kluky, kteří se turnaje zúčastnili a samozřejmě velké díky patří rodičům za dovoz dětí na turnaj a podporu v hledišti.