Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Starší žáci pokračují ve vynikajících výkonech.

O víkendu hráli starší žáci a dvě družstva elévů. Starším žákům se v Mikulově dařilo, když se nejprve blýskli vítězstvím 11:0 nad týmem Lanžhota, a v dalším zápase porazili po napínavém průběhu Mikulov. Tým elévů RED má za sebou náročný turnaj ve Slavkově, kde se postavil proti silným soupeřům. Elévové BLUE sbírali důležité zkušenosti na turnaji v Mikulově.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci se v sobotu 21. října 2023 sešli v mikulovské Sportovní hale TJ Pálava.

Naším prvním spoluhráčem se stal tým TJ Sokol Lanžhot. Hned od prvního hvizdu bylo jasné, že náš tým nepřijel do hry ztrácet čas. Během první třetiny si naši hráči vytvořili řadu šancí a během pár minut vstřelili 2 góly. Útočníci týmu se dokázali prosadit díky rychlosti a precizním střelám, což položilo základ pro pozdější vítězství. Druhá třetina pokračovala v podobném duchu. Nejen, že náš tým nadále navyšoval své vedení, ale také demonstroval svou schopnost bránit a nepustit soupeře do vážnější šance. Brankář našeho týmu byl nepřekonatelný a za svá záda nepustil žádný gól. Zvláštní pozornost byla věnována také přihrávkám a týmové spolupráci, které umožnily hráčům dostávat se do ideálních pozic pro střely na bránu. To vedlo k dalším šesti gólům v průběhu druhé třetiny. Ve třetí třetině náš tým nadále tlačil na plyn a vstřelil další tři góly, čímž zpečetil své vítězství 11:0. Náš tým si udržel vysokou úroveň hry až do konce zápasu.

Ve druhém zápase se náš tým utkal v nesmírně napínavém florbalovém utkání s týmem FRC Mikulov. V síle a vášni našich hráčů jsme viděli skvělý výkon, který nakonec vedl k vítězství našeho týmu 3:2. Toto utkání bylo plné emocí, vzrušení a brankářských zákroků, které diváky nadchly. První třetina začala s velkým nadšením na obou stranách. Naši hráči vstoupili na hřiště s velkým elánem. Po pár vteřinách zápasu náš brankář nezvládl zpracovat střelu od soupeře, a tak si tým FRC Mikulov připsal první gól. Náš tým však nechtěl své soupeře nechat utéct s vedením a začal se dostávat zpět do hry. S chladnou hlavou a důslednou obranou se nám podařilo třetinu končit se skóre 3:1 pro nás. Druhá třetina byla takticky velmi dobře zahrána oběma týmy. Naši hráči si uvědomovali důležitost udržení vedení, zatímco FRC Mikulov se snažil o vyrovnání. Brankáři na obou stranách byli výjimeční, snažili se o to, aby své týmy podrželi. Třetí třetina byla doslova plná napětí. Tým FRC Mikulov se nevzdával a snažil se co nejvíce zvyšovat tlak na naše hráče. S mohutnou podporou fanoušků na obou stranách hřiště se podařilo FRC Mikulov snížit na 3:2. Poslední minuty byly plné dramatických momentů, kdy oba týmy měly šance zvýšit nebo vyrovnat skóre. Nakonec však naši hráči odolali tlaku a udrželi své vedení až do konce utkání.

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za skvělou atmosféru v hledišti a také děkujeme za dovoz i odvoz hráčů.

ELÉVOVÉ

Tým RED

Druhý letošní turnaj mají za sebou naši Elévové RED. Tento turnaj se odehrál ve Slavkově u Brna a do cesty nám postavil týmy z kategorie nejtěžších v podobě A družstev týmů Hornets Brno, Troopers Brno, Gullivers Brno a Laufen Znojmo.

V prvním zápase nás čekalo družstvo “Hornetů” a ačkoliv se mohlo zdát, že v počtu 5 hráčů nemůže turnaj fyzicky zvládnout, tak opak byl pravdou. Ačkoliv se dostáváme do vedení, soupeř dobrou hrou skóre otáčí ve svůj prospěch a nám se daří už jen korigovat výsledek. K lepšímu výsledku nám schází zejména větší klid v koncovce, šancí bylo dost, bohužel jejich proměňování bylo žalostné.

Ve druhém zápase se nám do cesty postavilo družstvo Troopers. Bohužel tento zápas se nám vůbec nepodařil. Soupeř nám ukázal svoji sílu na míčku, důraz v koncovce a zejména pohyb, který nám dělal velké problémy. A když se k tomu přidalo i proměňování šancí, bylo o výsledku rozhodnuto už po první půlce.

Třetím soupeřem bylo družstvo našeho partnerského klubu Gullivers Brno vedené naším extrenérem Tomem Húskou. Ačkoliv výsledek hovořil jednoznačně pro soupeře, hra už tak jednoznačná nebyla. Naši kluci se dostali do několika zajímavých šancí a jen vinou špatné koncovky a velmi dobrého výkonu soupeřovi brankářky se nám nepodařilo uhrát přijatelnější výsledek. Každopádně náš výkon byl daleko lepší než v předchozím zápase.

V posledním zápase nás čekal pro nás neznámý tým Laufen Znojmo. Výsledkově pro nás nejlepší zápas. Dostáváme se do vedení o dvě branky, po soupeřově snížení opět reagujeme a odskakujem dalším gólem, bohužel dvě naše chyby znamenají vyrovnání. Pouštíme soupeře do dvou vyložených šancí, kdy nás, jako dnes poněkolikáté, fantasticky podrží Adam v brance a dá nám šanci se poprat o vítězství. A to nakonec přichází po soupeřově velké chybě, kdy při naší rozehrávce před jeho branou odchází střídat a my rychlou rozehrávkou potrestáme tuto chybu a vstřelíme rozhodující branku. Za snahu a bojovnost si určitě toto vítězství zasloužíme.

Co nám tento těžký turnaj ukázal? Že bez větší snahy na tréninku se neposuneme dál, čeká nás spousta práce s prostorem na hřišti, zlepšením koncovky i lepším bráněním. Ale jen takové zápasy nás posunou dál a dají nám možnost konkurovat takovým týmům, jako nám stály v cestě dnes.

Na závěr poděkování rodičům za pomoc s dopravou kluků.

Tým BLUE

Den po turnaji družstva RED odehrálo svůj druhý letošní turnaj i naše druhé družstvo Elévů s označením BLUE. Tento tým, složený zejména z méně zkušených hráčů, se postupně v Mikulově utkal s týmem Sokola Břeclav, Troopers, Florbalu Hodonín a Valtic.

Všechny naše zápasy se nesly ve stejném duchu. Nechyběla nám snaha a bojovnost, bohužel nás srážely časté chyby v rozehrávce a spousta nepřesností, které následně končily gólem v naší brance. Pozitivní věcí je snaha se míčku jen nezbavit, ale přejít proti soupeři v souboji jeden na jedna, podařilo se nám zapracovat na pohybu na hřišti, už se nám stává méně, že kde je míček, tam jsme všichni. Na to se budeme nadále zaměřovat na tréninku, stejně tak na rychlost zakončení dobře rozehrané akce. Co je nutno zmínit a vyzdvihnout byl velmi dobrý výkon Lukáše v brance, který svými zásahy tým velice podržel a dával nám šanci na dobrý výsledek.

Další věcí, kterou je potřeba zmínit je návštěva našeho hráče Honzy Fránka, který i s nohou v sádře přijel do Mikulova svůj tým povzbudit. Honzo, přejeme brzké uzdravení a těšíme se, až se vrátíš mezi nás.

Věříme, že poctivým přístupem a snahou na tréninku se nám podaří být do dalšího turnaje zase o kousek lepší.

Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem dětí.