Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Starší žáci si dovezli cenný skalp Hattricků, elévové se ukázali před domácím publikem

Další odehrané soutěžní kolo, další víkend plný florbalu. Mládežnické kategorie se znovu rozjeli objevovat krásy regionu a poměřit síly s jejich zástupci. A tým starších žáků se postavil proti brněnské špičce a nevedl si špatně. Béčko si vybojovalo v Kyjově bod. Týmy elévů se rozdělily, WHITE vyrazili do Strážnice, BLUE a RED se ujali pořadatelství domácího turnaje v Hodoníně.

STARŠÍ ŽÁCI A

Starší žáci A odehráli další kolo Jihomoravské a Zlínské ligy. V úvodním utkání se kluci střetli s Hattrickem Brno.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Slepené čtyři góly v první třetině nám vytvořily dostatečný polštář k tomu, abychom druhou a třetí třetinu s klidem dohráli. Soupeř kontroloval po zbytek utkání míček, ale do velkých šancí se nedostával. Naše výborná defenzivní taktika nesla ovoce až do závěrečného hvizdu. Hattrick pouze snížil na 4:2 a tým z Očova vybojoval cenné body.

Druhý zápas s prvním celkem tabulky byl poněkud z naší strany ledabylý. První třetina byla ospalá, jak ze strany Očova, tak i ze strany Gulliverů. Přesto soupeř vsítil jednu branku. Druhá třetina nám vůbec nevyšla. Neproměněné šance, inkasované góly po fatálních individuálních chybách dovedly Gulls k pěknému náskoku. Velká škoda, protože kluci třetí třetinu zabrali a dokázali snížit sedm minut do konce utkání na rozdíl dvou gólů. V ten moment jsme všichni očekávali podporu z hlediště a pořádný impulz. Podpora z hlediště bohužel nepřišla, stejně jako gól z našich čepelí.

Věříme, že se z chyb poučíme a do zápasů budeme vstupovat celý tým s tím, že chceme vyhrát, protože zápas s Gulls se vyhrát dal. Třetí třetina toho byla důkazem. Dále musíme zapracovat, ať předvádíme v zápasech stejnou hru a individuální výkony jako na tréninku. Premiéru v prvním koši hodnotím pozitivně. Ukázali jsme, že umíme kousat a kvalitu v kádru máme. Díky klukům za napínavé zápasy a předvedené výkony.

STARŠÍ ŽÁCI B

V sobotu 5. 11. 2022 jsme se vydali s týmem starších žáků B do Kyjova. Nejprve jsme bojovali s domácím týmem FBC Dragons.

Kyjovské draky se nám ze začátku dařilo tlačit a vedli jsme 2:0, poté však naši kluci mírně polevili a domácí skóre před koncem zápasu dorovnali. V nájezdech nám štěstí nepřálo a zápas nám přinesl 1 bod.

Do druhého zápasu s týmem F.A.T.R. Dubňany jsme po společné motivaci kabině vstoupili s čistým štítem a vidinou zisku 3 bodů. Začátek zápasu se zdál velmi slibný, kluci bojovali a v jednu chvíli jsme vedli 3:2. Další třetiny už ale patřily týmu z Dubňan a my jsme s nimi již nedokázali udržet krok.

Z obou zápasů jsme si tedy bohužel odvezli pouze 1 bod. Velmi oceňuji týmového ducha, kluky, kteří se navzájem podporovali a v neposlední řadě vzájemnou sebereflexi v průběhu zápasu a okamžitou reakci na vzniklé chyby. Děkujeme za podporu v hledišti a povzbuzování během zápasů.

ELÉVOVÉ BLUE/RED/WHITE

Týmy elévů RED a BLUE odehráli první domácí turnaj v této sezóně. Tým BLUE se utkal proti týmům z Florbalu Hodonín, Slavkova a Gepradům.

V týmu BLUE šly vidět obrovské zkušenosti a herní vyspělost kluků, kteří trénují za mladší žáky. Pochválit však musíme i mladší kluky, kteří se zlepšují každým turnajem a je jen otázkou času, kdy se nám na turnaji podaří zvítězit ve všech zápasech. Tým RED se utkal v prvním zápase v oslabené sestavě proti rovněž oslabeným Dubňanům. Následně odehráli zápasy proti Slavkovu, Gepardům a Troopers.

Každý zápas nám ukázal něco jiného. Proti Dubňanům a Slavkoku jsme diktovali tempo zápasu a mohli jsme zkoušet nové věci, proti Gepardům a TROOPERS jsme tahali za kratší konec. Čeká nás ještě spousta práce a tvrdé dřiny na tréninku.

V sobotním dopoledni čekal turnaj také družstvo elevů White v nedaleké Strážnici. Soupeřem našich kluků a holky bylo družstvo Aligators, dvě družstva domácího Sokolu Strážnice a nakonec Sokol Hovorany.

V prvním zápase proti Aligators byl soupeř lepší a přesnější v koncovce, ve druhém utkání se Strážnicí B byl výkon lepší, bohužel nás trápilo proměňování i těch nejvyloženějších šancí a soupeř nám udělil lekci z produktivity. V zápase s domácím týmem A bylo již od prvních minut jasné, jak to dopadne, kdy nás soupeř přehrával ve všech herních činnostech a ani bojovnost a snaha našich hráčů nezabránila jasnému průběhu zápasu. Pozitivem bylo krásně provedené a proměněné trestné střílení. V posledním zápase nás čekalo družstvo Hovoran. Zlepšený výkon znamenal průběžné vedení, bohužel vlastní chybou při naší rozehrávce se soupeři chvilku před koncem podařilo vyrovnat.

Turnaj s kvalitními soupeři nám ukázal, na co se v tréninku zaměřit a v čem se bude potřeba zlepšit. Velká pochvala všem hráčům za bojovnost a přístup ke všem zápasům. Dík patří i rodičům, jak za dopravu, tak podporu při turnaji.