Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Střelecké hody mužů. První koš pro juniory i áčko starších žáků.

Uplynulý víkend byl opravdu bohatý, co se vstřelených branek našich mužů týká. Celkem 25 vstřelených gólů za dva zápasy navíc podtrhuje jen jedna obdržená branka. Dále zůstávají v prvním výkonnostním koši junioři, kteří si taktéž připsali dvě vítězství, a porazili favorizované Znojmo. V prvním koši by mělo být po získaných 3 bodech také áčko starších žáků. Béčko starších žáků zvládlo i přes velkou marodku nejen zvítězit, ale dokonce vstřelit 16 branek v jednom zápase. O víkendu si zahrály také všechny družstva elévů.

MUŽI

I přesto,že kategorii mužů trápí spousta zranění a nemocí mezi hráči, tak si stále drží postupové ambice a ve Slavkově u Brna předvedli střelecké hody.

V prvním utkání se muži postavili již proti předem odevzdanému soupeři z Dubňan, který přijel na turnaj ve velmi nesehrané sestavě o 10 hráčích do pole. Ráz utkání byl dán od samého začátku, kdy soupeř hrál po většinu zápasu bez míčku. Skóre se zastavilo až na čísle 14 a obrana s gólmankou si mohou připsat čisté konto.Od druhého utkání se očekávalo, že se soupeř ze Slavkova bude více bránit. První třetina by tomu výsledkově odpovídala, stav byl pouze na rozdíl jednoho gólu pro nás. Od druhé třetiny jsme však přidali na produktivitě a gól do naší sítě padl snad po jediné chybě zápasu. Soupeře tak smetly obě dvě
lajny, které byly na turnaji k dispozici.

Postupový klíč je tak pro muže celkem jasný, neztrácet lehkomyslně body a vyhrávat jednoduché i těžké zápasy.

JUNIOŘI

Junioři se prokousali z třetího koše až do prvního, a na tomto turnaji to byla jejich premiéra mezi elitou soutěže (i když košový systém je velice nevyzpytatelný).

V prvním utkání proti Znojmu potvrdili, že tuřanská hala jim svědčí a se Znojmem dokázali držet krok po celou dobu zápasu. Skóre utkání se přelévalo z jedné strany na druhou. Když už to pro Znojmo vypadalo po dvou třetinách špatně, tak ve třetí třetině dokázali opět zapnout a rychlými góly se dostat do zápasu. Ve vypjatém finiši si však vzali naši junioři vítězství na svou stranu a mohli si užít vítězný zápas.

Druhý zápas byl odvetou toho prvního vzájemného. Proti juniorům se postavili hráči z Troopers. Tým, který podává velmi konstantní a dobré výkony. Motivace byla obrovská a to se potvrzovalo okamžitě. Hráči se
drželi všech taktických pokynů a neudělali snad žádnou větší hrubku, která by je mohla stát zápas. V takovém stavu nechali soupeře se trápit a deptali ho svojí produktivitou.

STARŠÍ ŽÁCI A

Áčko starších žáků na domácí půdě haly Teza v oslabené sestavě vybojovalo důležité tři body, díky kterým si zajistilo nejspíše účast v prvním koši pro následujícím dvojkolo. Do utkání se nám nepodařilo vstoupit ideálně, prohrávali jsme o dva góly. Několik neproměněných šancí z naší strany zápas o to více
zdramatizovalo. Nepříznivý vývoj utkání naštěstí tým z Očova otočil. Nejednalo se o žádný koncert, ani pohledný florbal, ale vytoužené vítězství se díky naší houževnatosti dostavilo. I takové utkání se ve florbalové sezóně stávají. Druhé utkání proběhlo s poněkud silnějším týmem a favoritem na celkové vítězství v lize. Bohužel nás Bulldogs Brno prověřili až moc. Pokud chceme s Bulls hrát vyrovnané zápasy, musíme se vyvarovat fatálním chybám a proměňovat šance. Pokud se v těchto aspektech hry nezlepšíme, nemáme šanci. Aby nezněla jen kritika, tak kluci v utkání předvedli pasáže, kdy dokázali držet míček na útočné třetině, což je určitě pozitivní a můžeme se od toho odrazit do dalších utkání s Bulls.

STARŠÍ ŽÁCI B

Béčko starších žáků vyjelo v neděli sehrát utkání Jihomoravského přeboru do dalekého Blanska. V průběhu týdne to s týmem nevypadalo vůbec dobře. Velká marodka zapříčinila, že jsme se v Blansku sešli v sestavě devíti hráčů a jednoho brankáře. Tým museli doplnit tři mladší žáci a dva kluci z áčka, abychom nastoupili. Složit tým se nepodařilo Aligátorům,takže nás čekal jen jeden zápas, a to se sousedními Dubňany. Do první třetiny kluci vstoupili úctyhodně a po první třetině bylo s výsledkem 5:1 pro Hodonín rozhodnuto. Druhou a třetí třetinu jsme si už na zápasovém kolbišti jen užívali. V posledním zápase roku 2022 jsme předvedli hru, na které tým pracoval od letního soustředění. Konečný výsledek se zastavil na 16 vstřelených a 6 obdržených brankách. Úžasnou produktivitou se na zápase podílel Marek Šimko, který vstřelil sedm gólů a na čtyři branky přihrál.

Velké díky patří rodičům, že děti dopravili takovou dálku na turnaj.

ELÉVOVÉ RED & BLUE

Poslední turnaj v roce 2022 čekal na naše družstva elévů RED / BLUE v brněnské hale Sokolu na Kounicově. Na turnaj odjížděla naše družstva v hodně oslabené a okleštěné sestavě, pouze s jedním, resp. dvěma hráči na střídání.

RED

Tým se na turnaji postupně střetl s týmy Hattricku Brno, Bulldogs Brno, Troopers a Gullivers Brno. První tři zápasy jsme neodehráli vůbec špatně. Se soupeři se nám dařilo držet krok. I když jsme soupeři nedokázali konkurovat v technických dovednostech, snažili jsme se vše dohnat svou bojovností. Do posledního zápasu jsme šli již velmi unavení. Soupeř nám po celou dobu dělal velký problém svým napadáním. Tempo hry z naší strany bylo pomalé, a proto jsme si mnoho šancí nevytvořili. Zápasy s brněnskými celky nám ukázaly, že nám kromě technických dovedností chybí i základní herní dovednosti. V novém roce musíme na trénincích více máknout, abychom dokázali těmto lepším celkům lépe konkurovat.

BLUE

Prvním soupeřem našeho týmu bylo družstvo Hattricku Brno U11, po vyrovnané první polovině přišel drtivý závěr v podání našich kluků a 7 gólů v brance soupeře. Bohužel přišel pocit, že všechny zápasy budou stejné. Avšak další soupeři v podobě brněnských Gullivers, Bulldogs Black a Gepardů Blue nám ukázali, že máme před sebou na trénincích ještě hodně práce. Jejich pohyb, technika hry a proměňování šancí bylo na vyšší úrovni než naše. Naši kluci si zaslouží velkou pochvalu za snahu a bojovnost, s jakou těmto těžkým soupeřům čelili.

Děkujeme rodičům za podporu v hledišti i pomoc s dopravou, a těšíme se na další turnaje v roce 2023.

ELÉVOVÉ WHITE

Tenhle tým se vydal do nedalekého Kyjova, kde sehrál celkem 3 zápasy, postupně s Aligátory, FBC Slavkov Holubice a s F.A.T.R Dubňany. Ačkoli byl tým složený převážně z přípravkářů, nevedl si vůbec špatně. Kromě prvního zápasu jsme soupeře přehráli, a odjíždíme s 2 výhrami a 1 porážkou.