Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Tuřanská hala, lídr soutěže a samostatné nájezdy

Tuřanská sportovní hala, lídr soutěže, samostatné nájezdy a junioři. Předposlední turnaje elévů, starších žáků a mužů. Tak by se dal popsat ve zkratce soutěžní víkend našich družstev, kterým se sezona blíží do samého konce.

MUŽI

Sezona se pomalu schyluje ke konci a muži se vrátili o tomto víkendu do Slavkova, kde svoji letošní pouť Jihomoravským přeborem začali. Na turnaji se sice nepotkali s optimální formou, ale viditelný a očekávaný progres ve hře mužů během sezony poznat jde.

V prvním utkání se muži nejprve střetli s Draky z Kyjova. Zápas, který mohl být zajímavý, zajímavý z naší strany nebyl. Nepodařilo se nám podat ideální výkon a z prestižního utkání, který souboj těchto dvou celků sliboval, se stalo z naší strany velké nedorozumění plné omylů a nepřesností na hřišti. Nedařila se nám rozehrávka s jednoduchým přechodem a následné podržení míčku a podpora útoku na soupeřově polovině, a tak zápas vyzněl celkem jednoznačně ve prospěch Kyjova.

Ve druhém zápase čekal na muže tým z Brankovic. Tým, který lze snadno podcenit a může zkomplikovat minimálně průběh začátku utkaní. Tak se i stalo, po našem vedoucím gólu následoval ihned gól inkasovaný. Vyrovnaný stav netrval však dlouho a zápas začali rozhodovat hlavně juniorští hráči a předsezónní posily v čele s Martinem Krumpolcem.

Důležitá zpráva je, že se daří začleňovat do mužské kategorie hráče juniorského věku a rozvíjet hráče, kteří do této sezony neměli tolik zkušeností s oficiálními soutěžemi.

JUNIOŘI

Junioři se vydali na již dobře známou halu v Tuřanech zabojovat o body a zvrátit ne úplně vydařený průběh sezony. Cílem bylo odehrát co nejlepší zápasy a soupeři k tomu přímo vybízeli. Na turnaji si to rozdali s dobře hrajícími Hornetama a Židenicemi.

Od prvního zápasu s Hornetama se očekávala vyrovnaná partie, tak to i výsledkově bylo. Soupeř, se kterým mají junioři nakonec bilanci dvou výher po samostatných nájezdech, byl častěji na míčku a často se tlačil do zakončení ze středu hřiště, zhruba takový byl průběh zápasu.

Našim juniorům se dařilo jít po celé utkání vždy do vedení, až v závěru jsme vedení ztratili a museli dotahovat. O vítězi opět rozhodovaly samostatné nájezdy jako v prvním vzájemném utkání a znovu jsme byli tím šťastnějším týmem.

Druhé utkání odehráli junioři proti favoritovi. Židenice byly po celé utkání soupeřem hratelným. Juniorům však dělalo problém blokování střel ze střední až velké vzdálenosti. Střely, které byly často umístěné, skryté a těžko chytatelné.

Utkání nabízelo zvrat v momentu, kdy soupeř přestal hrát a pustil nás více do hry a nechal nás snížit. Na výsledku to však nic nezměnilo a výhru si soupeř pohlídal.

STARŠÍ ŽÁCI RED

Starší žáci RED odváží z Brna plný počet bodů.

Do utkání s Troopers se podařilo klukům báječně vstoupit a po první třetině si vytvořili čtyřgólové vedení. Druhá třetina byla z našeho podání slabší. Často jsme vypadávali z role a neplnili předem danou herní strategii.

V podobném duchu pokračovala i třetí třetina. V polovině třetí třetiny se zápas zlomil. Soupeř v sobě nenašel sílu a my pohodlně dokráčeli do vítězného konce.

Ve druhém zápase jsme se střetli již po několikáté v letošní sezóně se Snipers Třebíč.

Utkání se soupeřem jsme zvládli od začátku do konce téměř bez chyby. Na týmu jde vidět, že za poslední tři měsíce udělal kus práce. Dobré nasazení na trénincích se propisuje do předvedené hry na turnajích.

Těšíme se na poslední turnaj v sezóně, kde se střetneme se silným Hattrickem a Slováckem, na které narazíme v sezóně poprvé.

Děkujeme rodičům za podporu.

STARŠÍ ŽÁCI BLUE

V neděli se odehrálo předposlední kolo Jihomoravského přeboru starších žáků na sportovní hale CESA VUT v Brně. Kuriozitou turnaje bylo, že náš A tým hrál hned na vedlejším hřišti, tudíž se mohla naše družstva v době jejich pauzy podporovat navzájem.

V prvním zápase nás čekalo derby s dubňanskými Škorpiony. Bohužel jsme absolutně zaspali začátek zápasu a po první třetině se skóre zastavilo až na 1:8. Naštěstí se nám ve druhé třetině podařilo vrátit do zápasu alespoň předvedenou hrou a dokázali jsme soupeře chvílemi zavřít na jeho polovině a nepouštět ho moc do hry. Naneštěstí nás provázelo neproměňování vyložených šancí, a proto jsme z druhé třetiny nedokázali vytěžit lepší výsledek než 1:1.

Třetí třetina byla velice podobná té druhé, soupeř nás dokázal ohrozit jen z protiútoků a naše neschopnost proměňovat šance přetrvávala i nadále. Konečný výsledek tedy byl 4:10 a z výhry se radoval F.A.T.R..

Další zápas jsme odehráli proti béčku Znojma. Zde se nám právě naopak podařil vstup do utkání na výbornou, po první třetině jsme vedli již 5:1, a to i díky hattricku jednoho z našich hráčů.

Soupeř na tuto smršť gólů zareagoval změnou gólmana do druhé třetiny. Tenhle impuls Znojmu evidentně pomohl a dokázali zastavit gólovou nadílku, avšak i díky skvělému výkonu našich gólmanů nám soupeř vstřelil pouhé dva góly za celý zápas. Takže díky výhře 7:2 si z moravské metropole odvážíme 3 body do tabulky přeboru.

ELÉVOVÉ BLUE/RED

Elévové BLUE a RED vyrazili na předposlední turnaj v této sezóně do Dubňan. Na turnaji se tým BLUE potkal s týmy z Hovoran, Troopers a Aligators. Tým RED narazil na týmy z Kyjova, Aligators, Slavkova a Břeclavi.

Týmu BLUE se turnaj povedl herně lépe a odvezl si výhry a jednu prohru. Týmu RED se vůbec nepovedly zápasy proti Troopers, které nám ukázaly, že na tyto týmy zktrátka ještě nestačíme. Na tréninku však uděláme vše pro to, abychom byli těmto týmům roznocennými partnery.

Děkujeme všem rodičům za podporu a těšíme se na poslední turnaj v sezóně, který odehrajeme na domácí palubovce.