Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Tygři kousali zas a znovu. Na hřištích předváděli suverénní a bojovné výkony

Mládežnické kategorie se opět rozjely do nejrůznějších koutů regionu a bojovaly o své místo na slunci. Přípravkou počínaje, dorostem konče. Všichni tygři se rvali do roztrhání těla a nenechávali soupeře klidným. Odměnou jsou jim za to získané body a zkušenosti, které později zúročí v ještě naročnějších utkáních.

DOROSTENCI

Dorostenci srdnatě bojovali v 1. koši. Týden na to, kdy na hale SportPoint v Brně bojovali starší žáci, si místní halu vyzkoušeli i dorostenci a snažili se navázat na úspěch mladší kategorie. Obě utkání byla vyrovnaná do posledních minut.

V prvním zápase nastoupili hodonínští tygři proti Gepardům. Dvě kočkovité šelmy. Tygr, predátor, který hájí své teritorium a gepard, nejrychlejší suchozemský živočich, oba připravení dát do soubojů vše. Celý zápas se hrál ve velmi vysokém tempu. První dvě třetiny na hřišti dominovali naši tygři, závěr třetí třetiny už ale patřil Gepardům. Soupeř tvrdě trestal chyby našich hráčů v obranném pásmu. Minutu před koncem Gepardi srovnali na 7:7 a po půlminutě vstřelili rozhodující gól. Podařilo se jim z rychlých standartních situací otočit vůbec poprvé za celý zápas gólový stav ve svůj prospěch. První porážka v této sezoně zabolela. I zlomená florbalka jednoho z našich hráčů.

Ve druhém utkání si na nás brousili zuby brněnští Bulldogs a nutno podotknout, že i my na ně. Zápas to byl po celou dobu vyhrocený a pro hráče velmi fyzicky náročný, obě strany se snažily urvat body do tabulky. První třetina skončila za nerozhodného stavu 2:2. Ve druhé třetině se našim tygrům podařilo odskočit dvoubrankovým náskokem, Bulldogs ale v závěru druhé třetiny snížili na 4:3. Ve třetí třetině už gól nepadl, kluci úspěšně ustáli oslabení i soupeřovu hru bez gólmana. Pro oko diváka velmi napínavý a bojovný zápas. Tři body jsou doma. A další zlomená florbalka.

Naděje setrvání v prvním koši pořád žije, další kolo ligy se na vás těšíme 19.11. opět naSportPointu, kde nastoupíme proti Hornets a Hattrick Brno. Další napínavá podívaná. Pro soupeře to znamená jediné, dívat se tygrovi přímo do očí a neotočit se k němu zády!

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci strávili neděli na turnaji Orelské ligy ve Slavkově u Brna. Cíl, který jsme si jako tým stanovili před sezónou byl jasný, umístit se na prvním místě v základní části, postoupit do finále a atakovat celkové vítezství v soutěži.

Na turnaj jsme odjeli v nadupané sestavě a už od úvodních sekund se Slavkovem to bylo znát. Zápas jsme celou dobu kontrolovali a dovedli do vítězného konce. Druhý zapas se Sokolem Brno-Husovice byl ta stejná písnička, jen z naší hry šla více cítit chuť soupeře co nejvíce rozstřílet. Povedlo se.

Vyhráli jsme oba zápasy a vezeme si šest bodů do tabulky. Na týmu se mi líbilo velké odhodlání nechat na hřišti úplně vše, i když se jednalo o rozhodnutá utkání po pár minutách. Dále se ve hře projevovaly prvky, které chceme ukazovat v těch nejvypjatějších momentech sezóny.

Děkujeme hráčům, že na hale svou hrou udělali radost všem florbalovým příznivcům kromě soupeře. Díky patří i rodičům za doprovod dětí na turnaj.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Mladší žáci vyloupili Brno a vezou 3 výhry! Po delší době jsme zavítali na domácí halu Gullivers. V mladších žácích máme na této hale velmi dobrou bilanci a často se nám zde daří dotáhnout zápasy do vítězného konce. Nic jsme však nechtěli ponechat náhodě a faktu, jak se nám tu doposud dařilo, protože nás čekali 3 velmi kvalitní soupeři.

První zápas se Zlínem se od první sekundy odehrával jednoznačně v naší režii. Velký tlak hned od začátku zápasu a hra jen na soupeřově polovině, tak by se dala shrnout velká část první půle. Zlínu ani trochu nechutnalo naše postavení a jejich hra rozehrávkou a pohybem hráčů velmi připomínala naše první dva zápasy na turnaji v Otrokovicích.

Tým čítající pouze 10 hráčů velmi dobře četl slabé stránky soupeře a na to, abychom se dostali k míčku, jsme se nemuseli moc nadřít. Velký prostor k zlepšení však byl zejména ve druhé polovině v obranné fázi, kde jsme špatně přistupovali ke hráčům a byli velmi nedůrazní. Konečné skóre 7:3 pro Očov.

Ve druhém zápase na čekali domácí Gulliveři. Tento soupeř již mnohem lépe využíval každý metr na hřišti a zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. Klíčem k vítězství pro nás musela být velmi dobrá obrana. Soupeř nejvíc hrozil střelecky a to po rychlých výpadech od mantinelů. Úspěšnost blokování střel a obranná činnost podpořená výkonem naší brankářky však byla nad síly našeho soupeře. V kombinací s aktivní hrou po zisku míčku u obou našich pěticí to znamenalo úspěch a výhru 4:1.

V posledním zápase jsme chtěli navázat na velmi povedený výkon ve druhém utkání a chtěli již podruhé za sebou porazit Bulldogs Brno! Vyrovnaný zápas, který se odehrával ve velkém tempu nahoru a dolů rozhodli spíše maličkosti. Soupeř se stejně jako my celou dobu prezentoval velmi aktivní a důraznou hrou, která rozhodně do florbalu patří. My však musíme ještě některé situace a střety více vypilovat, protože některé naše zákroky byli spíše za hranou faulu a plynuli zejména z pomalé reakce a špatného dostupování hráčů. Každá výhra nad Bulldogs nás velmi těší a tak výhra 5:3 z tohoto turnaje rozhodně není výjimkou.

Velmi bychom chtěli poděkovat rodičům za podporu a za odvoz dětí. Liga přesně plní naše nároky a do každého zápasu nám staví těžkého soupeře. I když se nám někdy zápas nemusí příliš vydařit, všichni včetně našich rodičů víme, že tato cesta, vedoucí přes nejsilnější týmy v kraji, je ta správná!

MLADŠÍ ŽÁCI B

Béčko mladších žáků ovládlo Hodonín. Čekal nás první domácí turnaj v sezóně a na něm jsme se utkali s městským rivalem Florbalem Hodonín, s Aligators a se sousedním F.A.T.R.em Dubňany. Hned v prvním zápase proběhlo derby o Hodonín, kdy po gólově vlažné první půlce následovala přestřelka ve druhé a v ní jsme dokázali přestřílet FloHo na konečných 7:3 pro nás.

Následoval zápas s Aligátory, který byl naopak, co se branek týče velmi strohý. Gól padl až ve druhé půli a soupeři se podařilo dostat dovedení, naštěstí naše odpověď byla rychlá a dokázali jsme vyrovnat a následně i vsítit vítězný gól. Podtrženo, sečteno zápas skončil 2:1 pro Očov.

V třetím zápase na nás čekal dubňanský F.A.T.R., utkání bylo zcela v naší režii a přehráli jsme soupeře 5:2 v náš prospěch.Děkujeme hráčům za vzornou reprezentaci klubu a rodičům s fanoušky za podporu v hledišti.

PŘÍPRAVKA RED/WHITE

Naše nejmaldší kategorie vycestovala ve velmi oslabené sestavě do Slavkova u Brna, kde sehrála své zápasy s Lanžhotem, Holubicemi, Aligátory, Hovarany, Dubňanami a Florbalem Hodonín.

Celek přípravkářů týmu RED, který byl složený ze zkušenějších hráčů si na turnaji vedl bravůrně. Kluci ukázali natrénované dovednosti a vstřelili spoustu gólů. Turnaj nám ale ukázal, že je před námi ještě spousta práce.

Méně zkušený tým byl na turnaji tým WHITE. který ukázal velký potenciál a dovednosti, které se naučili od začátku sezóny. I když se jim nedařily vstřelit góly, tak nadále bojovali až dokonce utkání.

Všem rodičům děkujeme za skvělou podporu z hlediště.