87_20230512_001341.jpg

Tým starších žáků ovládl Orelskou florbalovou ligu

Jak značí nadpis tohoto článku, starší žáci se ve své kategorii stali vítězem Orelské florbalové ligy. Způsob jakým závěrečný turnaj ovládli byl vskutku famózní. Stejně suverénně, jak zvládli základní část turnaje, tak si následně počínali i ve čtvrtfinálovém a semifinálovém utkání. Vyhrané finále a zlaté medaile byly třešničkou na dortu.

STARŠÍ ŽÁCI

O uplynulém víkendu si zahráli pouze starší žáci, kteří bojovali o titul v Orelské florbalové lize. 

Na turnaji v Kuřimi se utkalo 8 nejlepších týmů rozdělených do dvou skupin. Tým Očova byl ve skupině B, kterou suverénně ovládl, když si po základní části připsal celkové skóre 22:1. Nejprve jsme zvítězili 4:0 nad týmem z Nového Města na Moravě, následně jsme 8:0 porazili tým Slavičína, a na závěr základní části jsme si připsali vítězství 10:1 proti týmu Uherského Brodu.

Poslední výsledek ze základní části dokázal Očov znovu zopakovat hned ve čtvrtfinále, kde poměrem 10:1 deklasoval Koryčany, a rázem tak stál v semifinále.

První semifinálový duel mezi Řečkovicemi a Ivančicemi byl opatrný, napjatý a skončil těsným výsledkem 2:1 ve prospěch Řečkovic. Naproti tomu druhé semifinále bylo jasnou záležitostí. Očov si nekompromisně poradil s týmem Boskovic, když si připsal další výhru, tentokrát 11:0.

Na opravdový odpor jsme narazili až ve finále. Řečkovice dlouho vzdorovaly a byly více než důstojným soupeřem. Nicméně jsme duel zvládli a po výhře 6:4 jsme mohli slavit mistrovský titul OFL ve starších žácích pro rok 2022/23. Stříbrné medaile tak připadly Řečkovicím, a bronz zacinkal pro tým Orel Boskovice.

Na turnaji se vyhlašovali nejlepší hráči, a těší nás, že se mezi nimi objevil také zástupce Očova. Jako nejlepší útočník turnaje byl vyhlášen Josef Hojsák. 

Děkujeme všem hráčům zá úžasnou sezónu, která byla okořeněna zlatou tečkou. Velké díky patří rodičům, kteří nás podporovali po celou sezónu.