Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Úspěšná tažení našich družstev v čele s muži a celou mládeží

Neuvěřitelné věci se stávají skutečnými a teď i uvěřitelnými, starší žáci potvrzují svoji kvalitu a formu. V prvním koši se po úvodním turnaji tam rozhodně neztratili. Muži získali na turnaji plný počet bodů a pozadu nezůstaly ani ostatní týmy, které o víkendu hrály.

MUŽI

Jelikož v letošní sezoně vidíme velkou hráčskou obměnu v týmech našich soupeřů, je velmi obtížné odhadnout, jak silný tým proti nám vlastně nastupuje. Nejinak tomu bylo i v tomto kole, kdy jsme čelili týmům Aligators a Troopers.

O to větší úleva byla, když v prvním zápase proti Aligátorům byl ve třetí minutě utkání stav již 0:2 v náš prospěch. Bohužel nás čekalo rychlé probuzení z opojného snu. Stačilo několik rychlých brejků soupeře s přesným zakončením, naše tři nevyužité přesilovky a z nadějného úvodu se najednou stalo velké trápení, kdy soupeř skóre postupně otočil až na 6:4.

Do konce utkání zbývalo 5 minut a bylo nutné se zápasem něco udělat a odvrátit tak blamáž v podobě další ztráty bodů. Neskutečné nasazení všech hráčů a bojovný duch, který náš tým i přes nezdary neopustil, nakonec zafungoval a během dalších tří minut jsme zápas doslova urvali pro sebe s konečným výsledkem 6:7.

I když jsme měli v nohách náročný souboj s týmem Aligators, druhý zápas s Troopers se od prvního vhazování nesl ve velmi svižném tempu, které nepolevilo až do konce utkání. Zlepšili jsme kombinační hru, bojový duch zůstal a v bráně nás famózními zákroky podržela brankářka, která zabránila několika jistým gólům. V závěru se snažil soupeř při hře bez brankáře skóre ještě změnit, ale naši borci si disciplinovanou hrou dokráčeli ke konečnému vítězství i v druhém zápase, a proto si do tabulky připisujeme plný počet 6 bodů.

JUNIOŘI

Na turnaji v Uherském Hradišti, kde pořádalo zdejší Slovácko, přidělil los juniorům dobře známé Dragony a Troopers.

Turnaj junioři otevřeli právě s kyjovskými Dragony, se kterými mají po minulé sezoně nelichotivou bilanci a nevyhráli ani jednou. Proto bylo co vracet. Ani jeden z týmů nebyl v optimální sestavě, ale každý z nich měl na turnaji své základní kameny.

První třetina se nesla dlouhou dobu v bezbrankovém duchu, až v zavěru třetiny šli do vedení Dragons, o které ale záhy přišli, a tak první třetina vyšla lépe pro nás. Malý cíl tedy splněn, uspět v úvodní třetině a tak pokračovat dál.

Druhá třetina se pro soupeře naprosto zlomila, do útoku stále nebyli příliš nebezpeční a naše obrana zvládala pokrývat jejich hráče a vytláčet je z dobrých střeleckých pozic. V soupeřově obraně vznikali o to větší díry pro naše protiútoky a téměř každý byl nebezpečným a končil gólem. Junioři si tak udělali náskok, aby zápas v poklidu dohráli a opět si splnili svůj malý cíl.

Třetí třetina se ale začala zhruba od její poloviny dramatizovat a Kyjov začal náš náskok dotahovat. Každou další minutou byli Dragoni nebezpečnější a nebezpečnější. Byli situace, kdy hráli i bez brankáře a gól doslova visel ve vzduchu. Větší klid na hokejkách a navýšení náskoku přinesl až náš jediný gól této třetiny a junioři si tak mohli jít vítězně plácnout a poděkovat rodičům a fanouškům za podporu v hledišti.

Druhý zápas nám přihrál tým Troopers. Na juniory nečekalo nic snadného. Tým, který se prezentuje kombinačním florbalem a secvičenými posuny po hřišti.

Plán byl držet soupeře co nejdál od naší brány a hrozit rychlými protiútoky jako v prvním utkání. Do obrany si hráči plnili svoje úkoly téměř do puntíku dobře, ale v hlavách už nebyli schopni přepnout do útoku, jak byli nastavení na obranu. I když jsme čekali na soupeřovy chyby v rozehrávce, které přicházely, tak jsme je nebyli schopni trestat a z naší výhody se okamžitě stávala nevýhoda, protože jsme nedokázali na delší dobu podržet míček.

Do jedné takové situace jsme se ve druhé části dokázali dostat přetavili ji v gól. Dlouho jsme tak hráli na těsný výsledek a odráželi soupeřovy útoky. To však nevydrželo až do konce a junioři přišli o vedené v závěrečné desetiminutovce, kde se podařilo soupeři otočit. Junioři se s tím stále snažili něco udělat, ale už bylo příliš pozdě a soupeř si vedení o gól zuby, nehty pohlídal.

STARŠÍ ŽÁCI A

Starší žáci A odehráli premiérový turnaj v prvním koši a nutno podotknout, že se jednalo o poměrně povedený turnaj.

První utkání s Panthers Otrokovice nám ukázalo, že když chceme, tak zapneme na vyšší rychlostní stupeň, plus když se na naši stranu přikloní štěstíčko, dokážeme soupeře přejet během pěti minut. Zápas z naší strany zvládnut na jedničku, podařilo se nám pošetřit i klíčové hráče na zápas s Bulldogs Brno.

Na utkání s Bulldogs se všichni moc těšili a konečně jsme se dočkali. Zápas to byl skvělý, nutno podotknout, že soupeř z Brna naši defenzivu extrémně prověřil. Velká část utkání se odehrála ve středním pásmu, místy na naší polovině. I když jsme nedrželi míček v takovém procentu jako Bulls, naše protiútoky byly smrtící.

První třetina pro nás 2:1. Druhá pro Bulldogs 0:1. Třetí remíza 1:1. To znamenalo jediné, trestné střílení. Bohužel nájezdy nevyšly, a tak bereme bod. Pokud zlepšíme přechody do útoku a budeme si více věřit jedna na jedna, tak všichni věříme, že favority na postup na MČR v sezóně dostatečně prověříme. Tygři!

STARŠÍ ŽÁCI B

Starší žáci B vyrazili na další kolo turnaje do vzdálené ale velmi známé haly, do Svitávky. Sestava posílená skrze absence hráčů i hráči z A týmu se nejprve utkala s Břeclaví.

Od začátku jsme určovali tempo zápasu a velmi dobře jsme využívali každý metr na hřišti. Aktivní hra soupeři příliš nevoněla. K vidění bylo spoustu pohledných, zejména individuálních akcí, které bohužel pro soupeře většinou končili naší brankou.

Druhý zápas se soupeřem z Dubňan byl o poznání vyrovnanější než ten první. I přes fakt, že se nám podařilo nastřílet stejný počet gólů jako v zápase předešlém, bylo v utkání mnohem více okamžiků, kde byla hra obou týmů skoro vyrovnaná. Podobné zápasy bychom však měli zvládat zejména po obranné stránce podstatně lépe. Ani větší brankový rozdíl v zápasech nás však nesmí odrazovat od naší aktivní hry.

Velmi se těšíme na výzvy v zápasech, které nás čekají ve vyšším koši. Držte nám palce!

ELÉVOVÉ BLUE/RED

V sobotu vyrazily naše 2 týmy elévů poměřit své síly do Slavkova. Naše REDko se postupně utkalo s týmy Břeclavi, Florbalu Hodonín a Hattricku Brno.

Předvedená hra byla mnohdy jako na houpačce. Na jedné straně se někteří mladí hráči dokázali individuálně prokličkovat téměř celým hřištěm, nebo si dát přesnou přihrávku, na straně druhé jsme často sklouzávali do pasivní hry a nechávali hrát na míčku soupeře.

BLUEčko se představilo proti týmům Ivanovic, Holubic, Mikulovu a Hovoran. V prvním zápase jsme působili poněkud pasivně, hráli jsme vyrovnanou hru, ve které námale scházel pohyb, chuť hrát na míčku a dát gól.

To se změnilo ve druhém a třetím utkání, které kluci odehráli mnohem aktivněji. Zlepšil se pohyb na hřišti a výsledkem byly některé velmi povedené kombinace, za které by se nemuseli stydět ani ve starších kategoriích. Lahůdkou pak byly crossové přihrávky se střelbou z první do prakticky odkryté brány, díky čemuž si někteří střelci dokonce vystříleli hattrick.

Poslední zápas se nám ale příliš nevydařil. Ve vyhecovaném duelu jsme se více soustředili na tvrdou hru a dohrávání hráčů, emoce jeli naplno, ale na hřišti jsme zůstávali o krok pozadu za soupeřem.

Turnaj nám ukázal naše silné i slabé stránky. Do budoucna by se chtělo zaměřit více na aktivní pohyb na hřišti a chuť hrát a dát gól. Velký dík patří samozřejmě rodičům za podporu, přístup, atmosféru, kterou kolem nás vytváříte a vše, co pro naše mladé hvězdy děláte!

ELÉVOVÉ WHITE

V neděli odehrál tým WHITE svůj druhý turnaj letošní sezóny, tentokrát ve Slavkově u Brna, kde je postupně čekal F.A.T.R. Dubňany, FBC Slavkov, Aligators a FBC Valtice.

Zápasy proti Dubňanům, Slavkovu a Valticím byly velmi obdobné. Soupeř velmi nekladl odpor, šlo vidět, že kluci a holky s florbalem teprve začínají. Děj zápasu byl tedy jednoznačný. Podařilo se nám po celou dobu zápasu být tím lepší týmem, který dokázal hrát na míčku.

Postupně jsme se snažili hrát více kombinačně, což se nám chvilku dařilo, ale ještě natom musíme zapracovat.

Jediný zápas, který měl prvky florbalu, byl zápas s Aligators. Hra byla konečně v tempu a naši kluci a Andrejka si museli konečně máknout a trochu hru zrychlit. I tak se nám podařilo být tím aktivnějším týmem. A tak ze Slavkova si odvážíme 4 vítězství.