Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Vítěznou šňůru dorostenců přeťali brněnští Bulldogs. Starší žáci vítězili v zápasech Orelské ligy.

Dlouhotrvající neporazitelnost dorostenců skončila, když byli po sedmi vítězstvích v řadě poraženi brněnským týmem Bulldogs. V žádném případě tím však nezačíná série porážek, neboť hned v dalším zápase dokázal dorost zvítězit. Starší žáci tentokrát hráli zápasy v rámci Orelské florbalové ligy, kde byli jasným vítězem obou odehraných utkání. Mladším žákům se o uplynulém víkendu příliš nevedlo, byť nutno dodat, že v některých zápasech měli i trochu smůly. Holky a kluci z přípravky si užili turnaj v Dubňanech.

DOROST

Dorostenci zahájili rok 2023 výjezdem na tuřanskou halu s cílem urvat další důležité body, které je vzhledem k vyrovnanosti soupeřů můžou i nadále udržet v prvním koši soutěže.

Nástup do prvního zápasu s Bulldogs napověděl, že by se jim to mohlo povést. Hra v první třetině byla vyrovnaná, s šancemi na obou stranách. Hra obou týmů vycházela ze zajištěné obrany, gólmani se předvedli ve výborné formě a udrželi čisté konto téměř do poslední minuty prvního dějství, kdy se s velkým štěstím podařilo skórovat Bulldogs. Ve druhé třetině už kluci se soupeřem neudrželi tempo a svými chybami, zejména v obraně, umožnili soupeři proměňovat šance. Jak se klukům první třetina povedla, tak ta druhá byla hodně mizerná, Bulldogs nás za to „odměnili“ třemi góly. Ve dvacáté čtvrté minutě se podařilo skórovat i nám, leč Bulldogs poté proměnili trestné střílení a druhá třetina tak končila za stavu 5:1 pro Bulldogs. Ve třetí třetině se zázrak nekonal, ba co víc, Bulldogs náskok navyšovali a přestříleli naše kluky poměrem 5:1. Konečné skóre 10:2 pro Bulldogs. První letošní výprask.

Druhým soupeřem nám v tomto kole soutěže byli Gepardi Brno. S nimi se nám tuto sezonu podařilo jednou prohrát a podruhé vyhrát, vždy o gól. Od začátku utkání se hrálo ve svižném tempu, oba týmy si vypracovávaly šance na střely. S přibývajícím časem byl soupeř aktivnějším na míčku a podařilo se mu
dvakrát skórovat, ovšem před koncem první třetiny přišla i naše odpověď v podobě gólu. Do druhé třetiny vstoupili kluci v dobrém tempu a hned na úvod se jim podařilo vyrovnat, soupeř nám ale ke konci druhé třetiny zase odskočil jedním gólem. Ve třetí třetině kluci houževnatě zabojovali a dostali se do vedení 4:3, leč osmnáct sekund před koncem Gepardi zúročili svůj závěrečný tlak vyrovnávajícím gólem. Kdo bude vítězem utkání, musela rozhodnout série nájezdů. A že to bylo drama. Rozhodla až sedmá série, štěstí se tentokrát obrátilo na naši stranu, Očov:Gepardi, 5:4 pn.

O setrvání v prvním koši rozhodne další kolo soutěže, kde nás v neděli 29. ledna čeká poměření sil s týmy Hornets Brno a FBK Blansko. Věříme, že to kluci svou týmovostí zvládnou, za pomoci videorozboru rozebereme poziční hru, správné postavení v obranném pásmu nebo řešení útočných kombinací a to by v tom byl čert, aby to nešlo.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci jeli o víkendu do Koryčan, kde hráli zápasy orelské ligy, a to proti domácím Koryčanům a týmu ze Šlapanic.

První zápas náš tým odehrál proti týmu ze Šlapanic. Naši hráči nastoupili do zápasu s velkým nasazením a začali diktovat tempo, které udrželi až do konce tohoto utkání. Zápas přinesl velkou střeleckou podívanou a skončil pro náš tým výhrou 13:0.

Druhý zápas jsme odehráli proti domácím Koryčanům. Tento zápas, stejně jako první, přinesl velkou střeleckou i herní podívanou. Velké nasazení v tomto zápase měli jak naši hráči, tak i hráči ze Šlapanic. V první polovině byl stav zápasu vyrovnaný, ale ve druhé polovině získal náš tým převahu a zápas vyhrál 6:2.

Děkujeme všem rodičům, kteří přijeli povzbuzovat naše hráče. Také jim děkujeme za dovoz hráčů na turnaj a následně domů.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Netradičně vyjížděli mladší žáci A tuto sobotu na odpolední štaci zápasů do Tuřan.

V prvním zápase jsme si s přehledem poradili se soupeřem ze Vsetína, kdy jsme měli na hřišti jasnou převahu a výsledek tomu taky odpovídal. Soupeř však srdnatě bojoval i za rozhodnutého stavu, za což mu patří pochvala.

Druhý zápas nabídnul asi nejlepší bitvu celého turnaje - "Očov x Gullivers". Od začátku zápasu ani jeden z týmů tomu druhému nedaroval ani centimetr na hřišti. Z naší strany padaly góly především po dobře zvládnutých individuálních situacích. Naše největší slabina byla rozehrávka, která společně s vysokým napadáním soupeře generovala mnoho zisku a šancí pro soupeře. Je velká škoda, že zápas nerozhodli sami hráči na hřišti, ale rozhodla jej vyšší moc, kterou soupeř dokázali dobře využít. Smolná prohra o gól, která nás ale určitě posune dál.

Třetí zápas jsme odehráli s Troopers a byl to z naší strany zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním nás zdobila chuť hrát a velmi dobrá týmová hra, v tom druhém jakoby již na děti zapůsobil večerní čas utkání a již moc pohledná hra k vidění nebyla. Soupeř nakonec v závěru odskočil na rozdíl jedné branky, na který jsme již nedokázali v závěru zareagovat.

Děkujeme všem rodičům za podporu a také za to, že s námi zvládají i takové vypjaté chvíle jaké byly k vidění na tomto turnaji :)

MLADŠÍ ŽÁCI B

Mladší žáci B odehráli první zápas v novém roce na hodonínské Teze.

První zápas proti FATRu by se dal nazvat jako takový náš klasický první zápas. Velmi dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Proti urostlému soupeři se nám dlouho nedařilo prosadit. Nakonec jsme se díky gólu 5 vteřin před koncem smířili s remízou. Ta však byla z naší strany nezasloužená,  zasloužili jsme si tento zápas prohrát.

Výkon v druhém zápase proti Slavkovu byl naprosto odlišný. Na hřišti se nám podařilo téměř vše, na co jsme sáhli. Tento zápas nám taky ukázal, že máme hned několik univerzálních hráčů, kteří dokáží velmi dobře zahrát na více postech. Po velmi dobrém výkonu proti Slavkovu jsme si připsali důležité vítězství.

Poslední zápas proti Gepardům nebyl z naší strany vůbec špatný, byť skóre hovoří jinak. Bohužel nás sráží chyby z nepozornosti, kterých bylo proti kvalitnímu soupeři příliš. V tomto zápase jsme možná i byli aktivnějším týmem, ale další věc, která nás stála vítězství byla koncovka, na které se snažíme dlouhodobě pracovat. Soupeři se dařilo naše chyby trestat, a zaslouženě si odnesl z tohoto utkání vítězství.

PŘÍPRAVKA

Naše nejmladší kategorie má za sebou první turnaj v tomto roce. V Dubňanech sehráli své zápasy proti týmům: TJ Sokol Hovorany, F.A.T.R. Dubňany, Židenice Girls.

TÝM WHITE

Tým složený ze zkušenějších hráčů, ale také z úplných nováčků si na turnaji nevedl vůbec špatně. Kluci i holky na turnaji vstřelili spoustu gólů a předváděli atraktivní hru, ve které se ukázalo i pár pohledných kombinací. Zápasy nám ale také ukázaly na čem musíme ještě na tréninku zapracovat.

TÝM RED

Tým složený z jedné lajny kluků a z jedné lajny holek ukázal na turnaji mnoho individuálních a týmových akcí zakončených gólem. Někteří hráči si i vyzkoušeli poprvé pozici golmana. Zápasy nám ukázaly, co jsme se od začátku sezóny naučili, a také věci, kterým se ještě musíme na trénincích více věnovat.

Děkujeme všem rodičům za podporu v hledišti a také za dopravu dětí na turnaj.