Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Vítězný víkend. Bez jediné porážky svá utkání zvládl dorost i áčko mladších žáků.

Na počet utkání, respektive počet hrajících týmů, byl předešlý víkend poněkud chudý. Avšak na počet vyhraných zápasů nadmíru bohatý. Dorost hrající v Tuřanech si připsal dvě jednoznačné výhry, přičemž obdržel dohromady za obě utkání jen jednu branku. Tým tak i nadále zůstává v prvním koši soutěže. Áčko mladších žáků, byť v oslabené sestavě, si užilo vítězný den v Brně, kde postupně porazilo tým Znojma, brněnské Bulldogs a nakonec také brněnský Hattrick.

DOROST

Dva zápasy, dvě jednoznačné výhry, a počtvrté v řadě setrvání v 1. koši soutěže, tak by se dalo ve zkratce popsat 22. kolo 2. ligy dorostenců pro očovský tým. Tuřanské parkety se vlnily a vrzaly pod náporem osobních soubojů obránců, sprintů útočníků a zákroků gólmana Kuby. Vysoká sebejistota, smělost a odvaha charakterizovala naše tygry, jak v zápase proti Blansku, tak proti Hornets.

První utkání začaly oba týmy s velkou opatrností a trochu ospale. Ve druhé minutě utkání po chybné rozehrávce nastalo rychlé probuzení v podobě prvního golu Blanska do naší brány. Na rychlý budíček zareagoval Marek Šimko, který zařídil svým hattrickem skore utkání po 2. třetině 3:1 pro Očov. Hra se v prvních dvou třetinách přelévala ze strany na stranu, soupeř hrozil zejména díky svému nejproduktivnějšímu hráči rychlými protiútoky zakončenými střelami, ale výborná obrana a fantastické zákroky našeho gólmana nedovolily soupeři skórovat. Celá poslední třetina už se hrála pod naší taktovkou, gólman Blanska lovil míček zpoza svých zad ještě čtyřikrát. Konečné skóre 7:1, bojovnost a vůle na všech herních postech.

I v utkání s Hornets se naši tygři se soupeřem zprvu oťukávali, ale vzájemné povzbuzování a nasazení kluků neslo své ovoce, zejména ve druhé třetině. Střelecký koncert v podobě osmi našich golů rozhodl celý zápas, obrovské tygří srdce. Konečné skore 11:0, gólman Kuba skvěle vychytal nulu, radost našich borců nebrala konce. Jen tak dál tygři.

Čekají nás další utkání 1. koše v Blansku. 11.2. s Dragons a Blanskem, 25.2. s Aligators a Bulldogs.
Společná touha po vítězství, týmovost a tygří srdce ženou naše kluky dál vítězně soutěží.

MLADŠÍ ŽÁCI A

Mladší žáci v oslabenější sestava vyjeli vstříc dalším těžkým zápasům na halu Tesla v Brně.

V prvním zápase jsme dokázali bez inkasovaného gólu porazit soupeře ze Znojma. Utkání jsme rozhodli především dobrou produktivitou v zakončení. Soupeř ze Znojma měl naopak, co se týče koncovky, velkou smůlu.

Ve druhém zápase jsme se již počtvrté v této sezóně setkali s brněnskými Bulldogs. Všechna předešlá utkání pro nás vždy vyzněla vítězně a chtěli jsme tak vítěznou šnůru proti tomuto soupeři prodloužit o další utkání. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná hra obou týmů, při kterém góly padaly především z chybné rozehrávky druhého týmu. Vzhledem k tomu, že se na tuto herní činnost nyní velmi soustředíme, jsme se v této dovednosti chtěli v druhé půli zlepšit. Skóre 4:0 pro nás myslím hovoří dost jasně. Zasloužené vítězství.

Ve třetím zápase nás čekalo první sezónní měření sil s Hattrick Brno. První část utkání patřila jednoznačně našemu týmu, kdy jsme se až velmi snadno dostávali do dobrých pozic k zakončení, a ta jsme dokázali proměnit. Spousta námi vyhraných soubojů, jak při napadáním tak ve středu hřiště, zapříčinila, že se soupeř vůbec nedostával do hry. Ve druhém poločase jsme se nechali uspat vybudovaným náskokem a soupeř velmi dobře využil naše zaváhání, a do zápasu se dostal zpět. Obrat soupeře jsme nakonec dokázali ve vhodnou chvíli odrazit našim gólem, a tlak soupeře v závěru zápasu jsme úspěšně ustáli.

Za předvedené výkony patří všem velká pochvala, tým tvořený z poloviny elévy se ve všech zápasech vedl velmi dobře. Hráči umí ve většině případů i na malém prostoru zvolit správné řešení, a oproti začátku sezóny spolu dokážou lepé spolupracovat, a to nejenom při rozehrávce a tvoření hry. Není však na místě se příliš chválit, naopak bychom se měli v co největším počtu objevovat zpátky na trénincích, abychom se mohli zlepšovat ještě více! Děkujeme rodičům za podporu.