Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Vstup do sezóny se povedl elévům RED. Dařilo se také béčku mladší žáků.

Začátek sezóny není pro naše týmy zatím vůbec lehký. Junioři hrající v nízkém počtu hráčů si připsali cenné 2 body za výhru nad Znojmem po samostatných nájezdech. Světlým okamžikem pro áčko starších žáků mohl být povedený výkon proti Bulldogs, bohužel to však na výhru nestačilo. Béčko starších žáků si stejně jako juniorka připsalo jednu výhru po samostatných nájezdech. Naopak béčku mladších žáků se dařilo a vedle jedné remízy si připsaly dvě suverénní vítězství. Cenné zkušenosti získávali na turnajích také elévové, povedené výkony předvedl na turnaji v Dubňany tým RED.

JUNIOŘI

Neobvyklý turnaj mají za sebou junioři. Na turnaji v Křenovicích se sešli ve velmi nízkém počtu. Po prvním utkání to bylo na skreč, ve druhém utkání však podali úplně jiný výkon.

V prvním utkání se juniorka postavila proti Židenicím. Židenice šly záhy do vedení a náskok velmi rychle navyšovaly, do naší brány padlo snad téměř vše, výsledek byl až příliš krutý vůči předvedenému výkonu. Ač kluci bojovali, tak se stav utkání zastavil až na výsledku 10:1.

Po rozhodnutí, že turnaj nevzdáme a dohrajeme, nás čekal soupeř ze Znojma, papírově silný tým. Do zápasu vstoupili junioři velmi dobře, hned od úvodu vedli na vyložené šance, ale přesnější zakončení scházelo. Utkání se prvních gólů dočkalo až ve druhé třetině, nejprve udeřilo Znojmo, ale za krátký okamžik bylo srovnáno. Paradoxní bylo, že hra byla poměrně vyrovnaná, junioři hrozili hlavně z rychlých protiútoků, celkový výkon týmu se oproti prvnímu utkání zvedl. Odměnou je výsledek 4:3 po nájezdech a 2 body do tabulky.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Starší žáci A odjeli na první venkovní turnaj do Tuřan. Cíl byl jasný - získat první body v sezóně. Opak byl pravdou, zase bez bodu. Úvodní zápas s Třebíčí jsme očekávali daleko snažší. Soupeř nás překvapil svou kvalitou. Nám se nedařilo proměnit šance a jasný výsledek pro Třebíč byl na světě.

Druhé utkání byl opak prvního. S Bulldogs Brno jsme předvedli nejlepší výkon v sezóně, ale i tak to na soupeře nestačilo, když nám v poslední minutě vstřelil gól na 4:2 do prázdné branky Zachoval. Je škoda, že jsme v určitých chvílích byli příliš nedisciplinovaní.

Uplynulé zápasy nám ukázaly, že jsme momentálně schopní hrát na protiútoky, ale pokud máme
tvořit hru, jako tomu bylo loňskou sezónu, tak na to zatím nemáme kvalitu na míčku. Nezbývá nám nic jiného než poctivě trénovat a jen čas ukáže, jak tvrdě pracujeme.

STARŠÍ ŽÁCI "B"

Dne 30.9 se naši starší žáci B, které kvůli vysoké marodce a současnému zápasu starších žáku A doplňovali i mladší žáci, vydali do Slavkova u Brna na svůj první turnaj v nové sezóně.

V prvním zápase nás čekalo hodonínské derby, ve kterém jsme s Florbalem Hodonín svedli urputný boj až do samotných nájezdů. V první třetině měl soupeř míček pod svou kontrolou, ale díky našemu odhodlání a rychlým protiútokům třetina dopadla remízou. Ve druhé třetině se nám podařilo tempo dohnat, ale kvůli našim zbytečným chybám jsme další třetinu prohráli 3:2. Ve třetí třetině pak přišel zvrat a naši hráči začali derby vyhrávat. Na výhru v základní hrací době to bohužel nestačilo, a tak výsledek zápasu musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ze kterých jsme vyšli jako vítězové.

Ve druhém zápase jsme se utkali s domácím Slavkovem, se kterým jsme hráli vyrovnaný zápas. První dvě třetiny zápasu byla hra na stejné hráčské úrovni, ve které šlo vidět spoustu rychlých protiútoků. Ve třetí
třetině nám už došly síly. Zápas tudíž převzal do režie soupeř, který nám ke konci třetiny vstřelil dva rychlé góly, na které jsme už nedokázali odpovědět.

Vstup do sezóny se nám moc nepovedl a máme hodně co zlepšovat, chceme-li další zápasy vyhrávat.

Děkujeme rodičům a zúčastněným fanouškům za skvělou atmosféru. V neposlední řadě chceme poděkovat také mladším žákům, kteří jeli s námi na turnaj.

MLADŠÍ ŽÁCI "B"

B-tým mladších žáků odehrál další zápasy v rámci jihomoravské ligy mladších žáků v Dubňanech.

První utkání proti domácím Dubňanům bylo od prvních vteřin jednoznačně v naší režii. Dařilo se nám plnit úkoly, které jsme si před zápasem dali a zaslouženě jsme si došli pro výhru 13:0.

Druhé utkání proti Florbalu Hodonín nás prověřilo více. Zápas to byl spíše o našem neproměňování šancí, kterých jsme měli opravdu požehnaně. Soupeř trestal z rychlých brejků. Celý zápas nás trápila obranná část hřiště, v které nám dělalo obrovské problémy rozebírání hráčů. V zápase se nám naopak dařilo velmi intenzivní napadání a tlak na míček, kterým se chceme prezentovat. Zápas pro nás nakonec skončil remízou 6:6.

Poslední utkání proti Aligátorům bylo opět v naší režii. V tomto zápase se ve velmi dobrém světle ukázali elévové, kteří začínají v této sezóně pomalu sbírat první minuty za mladší žáky. Po našem velmi dobrém a koncentrovaném výkonu jsme si dokráčeli pro vítězství 8:0.

Turnaj se nám výsledkově povedl, herně máme však stále obrovské rezervy, na kterých musíme na tréninku pracovat. Za zmínku stojí velmi dobré výkony našeho gólmana, který nás po čas celého turnaje držel skvělými zákroky, za které byl ve dvou zápasech odměněn čistým kontem. Jsme také rádi, že můžeme, tak jako v minulých sezónách, opět stavět na klucích z elévů.

ELÉVOVÉ

Elévové BLUE

Elévové BLUE se v sobotu odpoledne vydali bojovat na první turnaj v sezóně do Valtic.

V prvním zápase proti Mikulovu jsme se pomalu seznamovali se zápasovým procesem. Soupeř byl v zápase lepším celkem, kterému jsme svými chybami hru jenom zjednodušovali. Velkou oporou pro nás byl náš brankář, který předvedl vynikající výkon.

Ve druhém zápase nás čekal celek ze Strážnice. Věděli jsme o chybách v prvním zápase a snažili jsme se z nich poučit, což se nám vůbec nepovedlo. Soupeř po celou dobu byl tím lepší týmem a vůbec nám nic nedovolil.

Ve třetím zápase jsme se utkali s FBC Aligators. Až ve třetím zápase se nám podařilo hrát vyrovnanější partii. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Bohužel jsme následně polevili a soupeř byl lepším týmem. Závěr utkání, díky naší bojovnosti a urputnosti patřil nám. V jeden moment bylo Očova všude plno.

V posledním zápase jsme se střetli s Břeclaví. Zápas byl vcelku vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Kluci a holky bojovali, co jim síly stačily. Avšak góly padaly primárně do naší branky.

Turnaj nám ukázal, že potřebujeme nejprve nasbírat zkušenosti, abychom se mohli rovnat ostatním celkům. Musíme se teď na tréninku věnovat základním florbalovým návykům a zlepšovat své individuální dovednosti.

Elévové RED

Dubňanská hala Želva byla dějištěm prvního letošního turnaje Elévů, kterého se zúčastnil náš tým RED.

Jako první se nám do cesty postavil domácí tým F.A.T.R. Zápas od začátku do konce naprosto jednoznačný, dobrou hrou jsme soupeře tlačili a po pěkných kombinacích jsme vstřelili velké množství branek, navíc jsme soupeři nedovolili vstřelit nám žádnou branku, ba dokonce jsme nepřipustili ani střelu na našeho brankáře.

Ve druhém zápase nás čekal tým brněnských Gepardů. Ačkoliv se soupeř dostal do vedení, rychle se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch a náš náskok jsme postupně navyšovali. Opět nás ctila dobrá kombinační hra, lepší by mohlo být proměňování šancí.

V posledním zápase se nám do cesty postavil výškově malý, o to víc důrazný a běhavý tým Slavkova. A jejich hra nám dělá velké problémy. Několikrát jsme nepřesnou rozehrávkou nabídli soupeři vstřelit laciné branky a ten toho využil. Na začátku druhé půlky se nám podařilo dostat se několika góly opět do zápasu, bohužel závěr opět po našich chybách patřil soupeři.

Zejména z posledního zápasu si musíme vzít ponaučení, příště soupeře nepodcenit, hrát naplno a koncentrovat se po celý zápas.