88_20230517_220821.jpeg

Výběr B11 ovládl pražský florbalový turnaj PFC Spring

Ačkoli je sezóna za námi, vrhly se naše týmy do dalších turnajů. Výběry B11 a B13 se zúčastnily turnaje PFC Spring, odkud si neodváží jen spoustu zážitků a cenných zkušeností, ale také pořádný úspěch. Výběr B11 předvedl suverénní jízdu celým turnajem, když si bez jediné prohry dokráčel až do finále, které neskončilo jinak, než zlatými medailemi. Skvělými výkony se na turnaji prezentoval také výběr B13, který po celou dobu ukazoval svou bojovnost a týmového ducha.

VÝBĚR B11

V pátek 12. května vyrazili naši hráči ročníků 2011 až 2013 na prestižní Prague floorball cup. 

První utkání ve skupině nás čekal soupeř z Přerova. Moc jsme netušili, co od soupeře očekávat, jelikož přijel na turnaj posílený kluky z jiných týmů. Nakonec se nám však poměrně jednoznačně podařilo soupeře přehrát a po zásluze jsme si připsali 3 body do tabulky. 

Další hrací den nás čekal soupeř z Karlových Varů. Očekávali jsme obtížné utkání, které rozhodne o tom, který tým půjde do další fáze turnaje z prvního místa. Utkání bylo velmi vyrovnané a náš tým chvílemi tahal za kratší konec. Z naší strany byl velmi prospaný úvod utkání, který dostal soupeře do laufu. V zápase se však projevil náš hlad po vítězství, a i přes špatné utkání z naší strany se nám tento zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. 

Poslední utkání ve skupině nás čekalo proti dobře známým TROOPERS, s kterými se pravidelně potkáváme v lize. Jelikož jsme již před zápasem věděli, že ve skupině skončíme na prvním místě, tak jsme se rozhodli rozprostřít síly mezi všechny hráče, které jsme měli k dispozici. Někteří kluci si tak díky tomuto tahu vyzkoušeli pozice, které standardně nehrají. Z naší strany se opět jednalo o slušně odehraný zápas, jako tomu bylo proti Přerovu, a po zásluze jsme připsali další 3 body do tabulky.

V semifinále náš tým čekal Šternberk. Tým, který odehrál velmi vyrovnané zápasy ve skupině a rozhodně nešel do tohoto utkání jako outsider. Hned v úvodu se soupeř ujal vedení po standartní situaci, která nebyla z naší strany dobře odbráněná. Po našich dvou rychlých brankách jsme si získali vedení. V utkání jsme si vytvořili několik gólových šancí a v některých pasážích zápasu jsme soupeře jednoznačně přehrávali, a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další branky. Šternberk však držela výborně chytající gólmanka, která tento zápas zdramatizovala. Na konci utkání jsme ukázali obrovskou bojovnost a chuť postoupit do finále. Zápas měl po celou dobu utkání výbornou diváckou atmosféru. Šternberk jsme po zásluze porazili a zajistili jsme si tak postup do finále.

Finále jsme odehráli na UNYP aréně, která patří mezi nejmodernější haly v ČR. Své utkání tady hraje například superligová Sparta Praha. Hned od vstupu do haly šla cítit finálové atmosféra. Line upy hráčů, nástup, komentátor zápasu, hudba, to všechno byly věci, které byly pro všechny hráče poprvé. Nervozita se však na nás překvapivě nepodepsala. Hned v prvním střídání využil soupeř z Liberce naší chyby a šel do rychlého vedení. Nám se ale opět podařilo soupeře rychle dotáhnout. Od půlky první třetiny jsme byli týmem, který diktoval tempo zápasu. Zlomový moment zápasu přišel, když jsme soupeři dali v druhé třetině gól v oslabení. Soupeř od této chvíle odešel v hlavě a my jsme si tento zápas nenechali utéct. Z naší strany se jednalo o velmi dobré utkání, v kterém jsme udělali jen minimální množství chyb. Od začátku až do konce byl náš výkon soustředěný a každý hráč na hřišti věděl, o co se hraje. Jsme moc rádi, že si kluci s Andrejkou mohli takový zápas v takové atmosféře zahrát. Pro všechny to budou velmi cenné zkušenosti, které se nám budou na dalších turnajích hodit. 

Celý turnaj nám ukázal, že když makáme na trénincích, chodíme poctivě na tréninky, a když se nám sejde plná sestava, tak máme v týmu obrovský potenciál. Nesmíme se však tímto úspěchem nechat ukolébat a musíme i nadále tvrdě pracovat. Cesta je ještě dlouhá.

Speciální poděkování patří celé výpravě rodičů, kteří nám na každém utkání vytvořili domácí atmosféru a mají velkou zásluhu na tomto obrovském úspěchu.

Očov x Přerov 8:2
Očov x Karlovy Vary 6:5
Očov x Troopers 6:2
Očov x Šternberk 4:3
Očov x Liberec 7:3


VÝBĚR B13

Výběr našich "Elévů", respektive hráčů ročníku 2013 a mladších, se o víkendu zúčastnil jednoho z největších turnajů v České Republice a to turnaje Prague Floorball Cup neboli PFC Spring. Pro všechny naše kluky to znamenalo několik premiér - poprvé se zúčastnili vícedenního turnaje, poprvé stáli proti soupeřům z řad známých klubů, a dokonce ze zahraničí, poprvé byli pod větším tlakem na skóre i umístění. A naši kluci se s tímto vším vypořádali velmi dobře.

Turnaj začínal již v pátek, ale ten pro náš tým byl pouze seznamovací. Po pohodové cestě vlakem následoval přesun do Exe Sport Arény a podpora našeho družstva mladších žáků v zápase proti Přerovu. Po tomto zápase následoval přesun do pražských Kobylis, kde se odehrával turnaj našich Elévů.

Jako první následovalo ubytování, kdy nám byla poskytnuta třída na ZŠ Burešova, rychlá večeře a pak už odpočinek a příprava na náročnou sobotu.

Prvním sobotním soupeřem pro naše kluky byl pražský tým Black Angels. Po vyrovnané první půlce, která znamenala těsné vedení našeho soupeře v poměru 2:1, bohužel přišel výpadek ve druhé části, která skončila poměrem 4:1 pro soupeře a celkovou porážkou 2:6. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik vyložených šancí a soupeř si pohodlně svojí dobrou hrou náskok nejen udržoval, ale ještě ho i navýšil.

Druhý zápas odehráli naši Elevové proti ukrajinskému FBC Skala. Hned po začátku zápasu dostáváme náhodný gól, kdy útočník soupeře plácnul do míčku tak sťastně, že zapadl přesně do horního růžku naší branky. Tento inkasovaný gól nás ale nakopnul k velmi dobrému výkonu a rychlému obratu ve skóre, které se nám naší dobrou hrou a proměňováním šancí podařilo ještě v první polovině obrátit v náš prospěch. Ve druhé polovině se náš náskok ještě navýšil a ukrajinský tým porážíme jednoznačně 8:1.

V posledním zápase základní skupiny nás čekal další pražský soupeř a to Prague Tigers. Soupeř více než kvalitní, silný na míčku i v zakončení. V první půlce pouštíme soupeře do vedení, naštěstí se nám daří rychle vyrovnat. Ještě před koncem první půlky se soupeř dostává opět do vedení, které hned na začátku druhé poloviny zvýší na dvougólový rozdíl. Naštěstí hned po třetím gólu soupeře přichází snížení z naší strany na rozdíl jednoho gólu. Bohužel vzápětí si soupeř dalším gólem bere náskok zpět. Vzápětí přichází velký nápor našich kluků, žádný míček není ztracený, žádný souboj není prohraný. Soustavně tlačíme soupeře a děláme vše pro zvrat v tomto pro nás tak důležitém zápase o umístění. Po dvou krásných střelách přichází zasloužené vyrovnání, dále se tlačíme do branky. Těsně před koncem bohužel naše střela proskáče těsně kolem soupeřovi branky. Zápas, jeden z nejlepších v letošní sezóně, končí remízou, a bohužel jen díky o dva góly horšímu skóre obsazujeme ve skupině třetí místo za týmy Black Angels a právě pražskými Tigers.

Halu pro tento den opouštíme s dobrým pocitem, i když nám druhé místo uteklo o maličký kousek.

Na chvilku si dáváme fotbálek a následně se jdeme podívat do centra Prahy. Stavíme se na Staroměstském náměstí, projdeme Karlovou ulicí, a na nábřeží uděláme na památku nějaké fotky s Hradčany v pozadí. Vracíme se na večeři a na ubytování, odpočinout si na nedělní program.

Ten pro nás začíná snídaní, balením věcí a následným přesunem do haly, kde našim dalším soupeřem jsou další pražští dravci, neboli Praha Panthers Black.

Zápas začínáme velmi dobře, hrajeme to, co jsme si řekli a naše hra přináší ovoce v podobě prvního gólu v síti soupeře. Bohužel asi s pocitem, že už se nemůže nic stát, přistoupíme ke zbytku zápasu nekoncetrovaně a v naši hře přibývá nepřesností a chyb, které soupeř nekompromisně trestá a otáčí skóre ve svůj prospěch. Skóre se zastaví na stavu 1:4 a tím taky tento pro nás nešťastný zápas končí.

Následuje přesun do druhé haly na náš poslední zápas na turnaji proti týmu Kanonýři Kladno.

Zápas je velice vyrovnaný, podaří se nám dostat do vedení, ale soupeř vyrovnává. Ve druhé polovině si bereme těsný náskok zpět a držíme vedení. Bohužel tyčka byla proti zvýšení našeho náskoku, a tak přichází dramatický závěr, kdy držíme těsný náskok. Šťastné vyrovnání soupeře přichází vteřinu po závěrečné siréně. Štěstí, které nám chybělo ke druhému místu ve skupině, se otáčí právě nyní na naši stranu a přináší druhou výhru na turnaji.

S vítězstvím v zádech si dáváme oběd a následuje zrychlený přesun na nádraží.

Prahu opouštíme pomalu rychlíkem, s dobrým pocitem, spoustou zážitků i s motivací do dalšího ročníku být zase o kousek lepší.

Turnaj nám ukázal, že se umíme pod tlakem semknout a bojovat jako tým, jeden za všechny, všichni za jednoho. Společná radost po vstřelených gólech, popřípadě vychytaném nájezdu, je toho důkazem.

Všichni naši kluci zaslouží velkou pochvalu a už teď se těšíme na další ročník.

Speciální díky patří Ondrovi Hrnkovi za pomoc s přepravou věcí.

Největší díky pak patří rodičům, vaše podpora klukům pomáhala a dodávala jim sílu, děkujeme.