Související zápasy

ŠSK Očov Hodonín

Vysoká absence a nenaplněná očekávání, muži vybouchli hned na prvním turnaji. Zbytek mládežnických družin byl úspěšný

První turnaj mužů, dorostenců a mladších žáků. Jednotlivá očekávání byla veliká, ne však u všech se podařila naplnit. Například muži zklamali hned svým úvodním vystoupením. Odjeli sice do Pohořelic, na halu s rychlým povrchem, ovšem povrch byl rychlejší než jejich provedení, a tak se na hřišti často ztráceli. Výsledkem bylo nula bodů. To dorostenci a mladší žáci měli v uvozovkách jiný problém, ten šťastnější, všechna svá utkání dokázali proměnit ve výhru a z turnajů odjížděli v dobré náladě.

MUŽI

Nešťastné načasování pro muže. Letní příprava, soustředění, tréninky, to vše proběhlo. První turnaj však nepřinesl výsledky, právě naopak. Muži odjeli z turnaje zklamaní. Do cesty se jim kromě soupeřů postavily jiné okolnosti jako zranění, nemoci a pokles formy. Do Pohořelic odjeli sice v okleštěné sestavě, ale na body tato sestava měla.

V prvním utkání se postavili proti Břeclavi. Tým s každoroční ambicí hrát nejvyšší příčky, tak tomu není ani letos. Do zápasu vstoupili lépe naši muži, i když netrvalo dlouho a dočkali se srovnání, po kterém následovalo opět vedení. Druhá třetina patřila hlavně hostům, muži šli sice znovu do vedení, ale nechali zápas otočit ve svůj neprospěch. Soupeři k tomu stačilo pramálo šancí a tlaku. I když očovští měli většinu hry pod kontrolou, tak nebyli schopní si vytvořit gólové šance a ve všech případech pouze obehrávali soupeřovo hřiště. Třetí třetina žádný zvrat nepřinesla a výsledek zůstal stejný jako po předešlých dvou dějstvích.

Druhý zápas nastoupili muži proti domácím Pohořelicím. Úvodní buly, gól. Soupeř šel do vedení. Hned na to srovnání, zápas vypadal na pořádnou divočinu. Divočina to byla však jednostranná. Mužům nešlo téměř nic od rozehrávky pod tlakem, pod kterým byli neustále, až po udržení míčku a usazení se na soupeřove polovině. Byl z toho výprask, který ukázal na naše nedostatky a že tuto sezonu v této lize to nebude jednoduché pro nikoho.

DOROSTENCI

Po roční odmlce začala nová sezóna dorostenců. Kluci z Očova se jeli poprat o první body do dalekého Blanska. Na turnaj jsme odjeli v mírně okleštěné sestavě, několik hráčů mělo jiné aktivity, nebo se turnaje nemohli zúčastnit, jelikož byli nemocní.

V úvodním utkání na nás čekal domácí celek. Zápas probíhal v naši režii. Tři lajny Očova podávaly konstantní výkony. První se skládala téměř z ročníku 2006, druhá z ročníku 2007 a třetí ze starších žáků.

Díky kontrole zápasu, jak na míčku, tak bez míčku jsme si dokráčeli pro pohodlné vítězství.

Druhé utkání s Florbal Židenice jsme očekávali daleko složitější. Obava se také potvrdila. První třetina dopadla nerozhodně 0:0. Soupeř hrozil převážně z brejků. Druhou třetinu jsme opanovali 2:0, tím se nám podařilo soupeře dostat mimo komfortní zónu, což bylo znát na jejich předvedeném výkonu ve třetí částí utkání.

Poslední třetina sobotního dne v podaní Očova završila turnaj tak, že jsme mohli odjíždět z Blanska s úsměvem a s pohodlným ziskem šesti bodu do tabulky druhého koše.

Cíl je zřejmý. Postoupit do prvního koše co nejdříve. Děkujeme rodičům za podporu z ,,tribun". Raz, dva, tři, tygři!

MLADŠÍ ŽÁCI

Na první turnaj našeho B týmu ve Slavkově vycestoval skrze absence tým posílený několika hráči z týmu A.

V prvním zápase se Slavkovem nebyla námi předvedená hra příliš dobrá. Do šancí jsme se dostávali výhradně po individuálních akcích a málo jsme přenášeli natrénované prvky hry z tréninku. Bojovným výkonem jsme sice zápas dotlačili do vítězného konce, ale výhra to byla jen co se týče výsledku a ta pro nás má velmi malou hodnotu.

Ve druhém zápase se Znojmem jsme předvedli výkon o poznání lepší. Zlepšená hra v obraně podpořená chtěním aktivně rozehrávat a tvořit hru. Díky kvalitě soupeře byl zápas vyrovnaný až do konce.

Ve druhé části utkání jsme velmi dobře zvládali aktivním napadáním soupeře obírat o míček nebo nutit k odpalům a díky získaným míčům jsme měli mnohem více šancí než soupeř. Zasloužená výhra.

V posledním zápase nás čekal do té doby neporažený soupeř z Rosic. Od začátku zápasu jako by se Rosicím vůbec nechtělo hrát. Naše aktivní napadání a tvrdá hra jim vůbec nevoněla. Ze zápasu vznikla až nečekaně vysoká výhra i převaha na hřišti.

V zápasech se nám střídali lepší momenty s těmi horšími. Velkým pozitivem je fakt, že na všech hráčích byla ve všech zápasech vidět chuť hrát a k utkáním přistupovali velmi zodpovědně. V pohybu hráčů při držení míčku i bez máme ještě však co zlepšovat.

Velká podpora našich rodičů na turnajích nám dělá velkou radost. Děkujeme.