Poslední listopadový víkend odehráli svá utkání muži, dorostenci, tři týmy mladších žáků a dva týmy přípravky. Muži byli v Brně úspěšní v jednom ze dvou utkání, stejně jako dorostenci v Měníně. Áčku mladších žáků se dařilo a dokázali zvítězit ve všech zápasech. Ostatní družstva mladších žáků už byla úspěšné méně, i tak si ale nějakou výhru připsat zvládli. Přípravka se představila fanouškům na domácí palubovce Očova.
Maximálně povedený víkend mají za sebou očovští junioři a starší žáci. Junioři poprvé slavili 6bodový zisk, když v Brně dvakrát zvítězili. Všechny svá utkání dokázalo vyhrát také áčko starších žáků, stejně jako béčko. Méně už se dařilo elévům, kteří sbírali zkušenosti v Brně a v Dubňanech. I nevydařené zápasy však posouvají kupředu.
Minulý víkend byl nabitý. Do Křenovic vyjeli dorostenci, kteří uspěli dohromady za 4 body, neboť v jednom zápase jim vítězství uniklo těsně až v samostatných nájezdech. Áčko mladších žáků předvedlo povedený výkon na domácí půdě, zatímco béčko vyrazilo na turnaj do Břeclavi a tým "white" do Kyjova. Cenné zkušenosti nabírali také oba týmy přípravky, které tentokrát vyrazily do Brna.
Dalších kol se o víkendu zúčastnily týmy dorostenců, mladších žáků a přípravky. Dorostenci oba své soupeře porazili, přičemž zápas proti Zlínu byl napínavý až do samého konce, kdy musely rozhodnout samostatné nájezdy. Áčko mladších žáků se představilo na domácí půdě, zatímco další družstva z této kategorie vyjela do Slavkova, potažmo do Pohořelic. Přípravka sbírala další cenné zkušenosti v nedalekých Dubňanech.
Turnaj - čt 16. 1. 2025
Z domácího turnaje berou junioři 3 body.
Na domácí půdě se o uplynulém víkendu představili junioři. Po nevydařeném úvvodním utkání se jim nakonec v tom závěrečném podařilo získat 3 body. Starší žáci hráli venku, a obě družstva byla úspěšná. Áčko vítězilo ve Šlapanicích, béčko ve Valticích.
Druhý a zároveň poslední domácí turnaj pro juniorské hráče v téhle sezóně se odehrál v neděli 12.1. na SH TEZA Hodonín.
PANTHERS OTROKOVICE - ŠSK Očovská Hodonín 9:3 branky: 6. David Braha, 19. Filip Ryška, 21. Tomáš Pochylý
První utkání na domácí půdě nám ve všech směrech nevyšlo. Od samého začátku tempo hry diktoval soupeř. Nevycházela nám jak hra v obraně, tak přechod do útoku, ani vytváření si šancí. Soupeř měl větší chuť a proto bral všechny tři body.
ŠSK Očovská Hodonín - SFK Kozel Kroměříž 11:5 branky: 1. Samuel Rozboril, 4. Filip Ryška, 8. Patrik Korčák, 11. Teodor Žďárský, 11. Šimon Brovják, 11. Samuel Rozboril, 12. Viktor Běloch, 14. David Braha, 17. Tomáš Pochylý, 18. Viktor Běloch, 32. Tomáš Pochylý
Druhý zápas a celkově poslední zápas dne. Do utkání vstoupil úplně jiný tým, než v prvním zápase a tentokrát jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Stav 8:1 po první třetině vystihuje vše, co se na hřišti dělo. Brankostroj se sice v následujících dvou třetinách lehce zastavil, ale utkání jsme si do závěrečného klaksonu pohlídali.
První zápas jako bychom stále slavili Silvestr, nedokázali jsme se probudit a na hřišti jsme byli bez pohybu a doslova "jaloví". Druhý zápas nebe a dudy, kde jsme šli od začátku pro tři body. K zápasům musíme přistupovat stejně, ať hrajeme proti komukoliv, vždy na prvním místě musí být chtíč vyhrát a dát více branek než soupeř, což se nám podařilo z poloviny. O chybách jsme poučeni a budeme na nich usilovně pracovat. Děkujeme rodičům a všem, kteří v neděli dorazili podpořit naše hráče.
STARŠÍ ŽÁCI "A"
Starší žáci Očova zazářili ve Šlapanicích: Dvě výhry a skvělá podpora rodičů. Starší žáci mají za sebou další úspěšné kolo. Na palubovce opět ukázali svůj talent a odhodlání, což jim přineslo dvě vítězství.
První zápas: ŠSK Očovská Hodonín 11:7 TJ Znojmo LAUFEN CZ V úvodním utkání proti Znojmu předvedli hráči Očova soustředěný výkon. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale postupně si Hodonín vybudoval náskok, který se mu podařilo udržet až do konce. Konečné skóre 11:7 jasně ukazuje na ofenzivní kvality týmu.
Druhý zápas: Hornets Brno ZŠ Horní 3:17 ŠSK Očovská Hodonín Ve druhém utkání proti Hornets Brno ZŠ Horní předvedl Hodonín naprosto dominantní výkon. Se strukturou hry 1-3-1 drželi kluci míček na soupeřově polovině. Dokázali efektivně pokrývat soupeřovu rozehrávku a bleskově přecházet do útoku. Výsledek 17:3 hovoří sám za sebe – Očovští byli nezastavitelní.
Za skvělou atmosféru a podporu vděčí tým nejen svým schopnostem, ale také rodičům, kteří do Šlapanic přijeli fandit. Jejich povzbuzování a přítomnost na tribunách dodaly hráčům další motivaci a energii, která se odrazila i na hřišti. Starší žáci tak ze Šlapanic odjíždějí se dvěma zaslouženými výhrami a dalším potvrzením, že jejich práce v trénincích přináší ovoce. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěšnému dni!
STARŠÍ ŽÁCI "B"
11. ledna se starší žáci B zúčastnili florbalového turnaje ve Valticích, kde sehráli dva zápasy. I přes určité výkyvy ve výkonu dokázali v obou zápasech zvítězit a potvrdili své kvality.
Úvodní utkání proti týmu Florbal Hodonín přineslo spíše ospalý výkon. Hráči působili místy nesoustředěně a nedařilo se jim naplno rozvinout svou hru. Přesto se tým dokázal semknout a díky větší efektivitě v zakončení zvítězit 10:6. Klíčovými momenty byly rychlé protiútoky a několik povedených individuálních akcí, které zajistily potřebné góly.
Druhé utkání proti týmu T.J. Sokol Břeclav bylo úplně jiným příběhem. Naši hráči předvedli vynikající kombinační hru, která byla ukázkou týmové souhry a precizní přípravy. Díky skvělé práci v obraně, rychlým přechodům do útoku a efektivitě v zakončení dokázali dominovat a zvítězili vysokým rozdílem 16:3. Hráči si utkání užívali a na jejich výkonu to bylo znát – každý člen týmu přispěl k výsledku svým dílem.
Turnaj ve Valticích tak přinesl našim starším žákům B nejen dvě vítězství, ale i cenné zkušenosti. Zatímco první zápas ukázal, že je třeba pracovat na koncentraci a nasazení od samého začátku, druhý zápas byl důkazem, jak velký potenciál tento tým má.
Děkujeme rodičům za odvoz a dovoz hráčů na turnaj a hlasité povzbuzování