96_20230913_151845.jpg

Soustředění přípravky, elévů a mladších žáků

Ve dnech 14. až 20. srpna 2023 se uskutečnilo každoroční soustředění společně pro kategorie přípravka, elévové a mladší žáci. Jako předchozí ročníky, tak i letos byl využit areál DDM Vracov, který splňuje veškeré požadavky, jak pro trénování uvnitř i venku, tak po stránce ostatního zázemí.

Samotné soustředění obsahuje vždy jak dopolední, tak odpolední bloky tréninků, ať už na venkovním hřišti, kde jsou tréninky zaměřené především na fyzickou přípravu, tak v hale, která je určena zejména pro florbalová cvičení. Letošní novinkou bylo zavedení dobrovolných, takzvaných skills tréninků, u kategorie mladší žáci. 

Nedílnou součástí soustředění bývá i společná hra pro všechny kategorie. Pro letošní soustředění bylo jako doplňková hra vybráno téma Survivor - hra o přežití. Z každé kategorie byli hráči rozdělení do 4 kmenů, které mezi sebou soutěžily v různých disciplínách, docházelo i k výměnám jednotlivých hráčů mezi kmeny a každý večer při zasedání kmenové rady docházelo jak k vylučovacím hrám, tak k odměnění celého vítězného kmene daného dne. Vrcholem hry byla velká kmenová rada, konaná poslední večer, která určila nejen vítězný kmen, ale i celkového vítěze této letošní soutěže. 

Dalším zpestřením letošního soustředění byly různé atrakce, popřípadě příjezd zajímavých hostů. Prvním zpestřením byla návštěva členů Jihomoravské záchranné brigády kynologů a ukázka výcviku psů. Odvážnější jedinci si zkusili i zakousnutí psa do speciálního rukávu. Další atrakcí letošního soustředění byla hra s pistolemi Nerf konaná ve speciálním sále, doplněném různými překážky a úkryty včetně umělé mlhy. Jeden den za námi přijeli trenéři z našeho partnerského brněnského klubu Gullivers, konkrétně Tomáš Húska a hlavní trenér Ondra Havlíček. Pod jejich vedením všechny kategorie absolvovaly dopolední i odpolední trénink v hale. Asi největším zážitkem pro většinu kluků i holek byla návštěva Kuby Vařechy, odchovance našeho klubu, který momentálně hraje za superligovou Mladou Boleslav a stejně tak je juniorským reprezentantem. Kuba se všemi kategoriemi absolvoval trénink v hale zakončený autogramiádou. Pro většinu našich hráčů to byla velká inspirace a důkaz toho, že i z menšího klubu může vzejít hráč špičkové úrovně. A vzhledem k tomu, že počasí nám letos přálo a tepla bylo opravdu hodně, jedno odpoledne většina účastníků soustředění strávila na místním koupališti. Poslední mimoflorbalovou aktivitou byla návštěva letního kina, kterou si většina kluků i holek velice užila. 

Na závěr soustředění byl jako každy rok připravený táborák a opékání špekáčků. Nedělní dopoledne bylo již věnováno úklidu a balení. Po obědě proběhlo ještě vyhlášení nejlepších hráčů soustředění, předání cen a pak již jen odjezd domů. Letošní soustředění je již minulostí, doufáme, že se všem účastníkům soustředění líbilo a věříme, že s většinou se uvidíme i příští rok, opět ve Vracově.