97_20230918_131211.jpg

Soustředění starších žáků a dorostenců

V termínu 21. až 27. srpna 2023 proběhl již tradičně druhý turnus florbalového soustředění ve Vracově, kterého se zúčastnili hráči a hráčky převážně z kategorií starších žáků a dorostenců.

Primární náplní, jak se očekávalo, byl florbal. V prvních dnech jsme se seznamovali (pro některé se „ztracenou kamarádkou“ přes léto :D) s florbalkou. Naštěstí se s ní všichni zase rychle spřátelili. Díky tomu nám zbyl čas i na pilování herních dovedností jednotlivce, a na taktické pokyny při hře 5 na 5. Našel se také prostor na oblíbené video rozbory, ty se ve sportu stávají rok co rok důležitějším pomocníkem. Jak už to bývá, nezapomnělo se ani na tréninky zaměřené na fyzickou kondici, ta v těchto kategorií nabírá na stále větším významu a proběhly tradiční aktivity jako je návštěva místního koupaliště, vodní bitva či večerní fotbálky nebo baseball.

Soustředění hodnotíme velmi kladně, zúčastnění to zvládli bez větších úrazů, florbalové výkony měly zlepšující se tendenci a též se utužila parta. Povedlo se nám zapracovat nově příchozí kluky z Florbalu Hodonín, kteří se k nám rozhodli přestoupit a my doufáme, že se jim na Očově bude líbit a věříme, že se stanou plnohodnotnými tygry. 

Děkujeme všem florbalistům a florbalistkám za účast, rodičům za sponzorské dary a za důvěru nám svěřit svoje "přerostlé" ratolesti na celý týden. Dále také patří poděkování paní zdravotnici, která trpělivě léčila hráčské bolístky a holkám z DDM Vracov za poskytnutí prostorů a skvělou péči během soustředění.

Přejeme všem do sezóny hodně štěstí, žádné úrazy a abychom se všichni florbalem hlavně bavili. :)

Tak HURÁ na první turnaje!!!!