Starší žáci (2008 - 2009)Články

Zobrazeno 1 až 10 z celkem 21 článků.
90_20230530_212245.jpg

Medailové žně pokračují. Starší žáci přivezli z Ostravy stříbrné medaile.

Předchozí víkend patřil starším žákům, kteří vyjeli na turnaj do Ostravy. Svými výkony zde navázali na nedávné úspěchy elévů a mladších žáků. Svou bojovností a kvalitní hrou si poradili s řadou silných soupeřů a dokráčeli až do finále, kde podlehli mistrům ČR z Vítkovic. Hrdě si tak na krk pověsili stříbrné medaile.

87_20230512_001341.jpg

Tým starších žáků ovládl Orelskou florbalovou ligu

Jak značí nadpis tohoto článku, starší žáci se ve své kategorii stali vítězem Orelské florbalové ligy. Způsob jakým závěrečný turnaj ovládli byl vskutku famózní. Stejně suverénně, jak zvládli základní část turnaje, tak si následně počínali i ve čtvrtfinálovém a semifinálovém utkání. Vyhrané finále a zlaté medaile byly třešničkou na dortu.

85_20230426_212247.jpg

Muži postupují do vyšší soutěže. Junioři jsou druzí, starší žáci třetí.

Uplynulý víkend byl nabitý napínavými finálovými duely. Muži sehráli klíčová utkání pro postup do vyšší soutěže, a zvládli je vítězně. V další sezóně tak budou hrát Jihomoravskou ligu mužů. Junioři odcestovali na závěrečný turnaj sezony určený čtyřem nejlepším celkům do Znojma, kde se probojovali do finále a nakonec obsadili 2. místo. Starší žáci se utkali na turnaji ve Vsetíně, a celkově v sezoně obsadili třetí místo. Elévové zakončili svou sezónu v Kyjově, kde měli možnost prověřit sehranost svému týmu před turnajem, který je čeká v květnu.

84_20230418_221816.jpg

Dorost postoupil do Final Four dorostenecké ligy, starší žáci do finále Orelské ligy.

Dorostenci mají za sebou poslední turnaj základní části, po které postupují z 2. místa na finálový turnaj soutěže. Svoji kvalitu potvrdili také starší žáci v Orelské florbalové lize, v níž postoupili do finále. Áčko mladších žáků zvládlo v Brně všechna tři náročná utkání. Béčko mladších žáků sehrálo vyrovnaná utkání v Lužicích.

83_20230404_204225.jpeg

Muži zvládli obě utkání a dál drží šance na postup. Junioři si zajistili účast na finálovém turnaji ligy.

Muži o víkendu zvládli svá utkání v Dolních Bojanovicích a, díky zaváhání břeclavského týmu, stále mají šanci postoupit do vyšší soutěže. Junioři zvítězili v důležitém utkání proti Troopers, díky čemuž pokračují z 3. místa na finálový turnaj ligy do Znojma. Áčko starších žáků předvedlo své kvality v zápasech s brněnskými soupeři. Bohužel postupové místo na Mistrovství ČR jim těsně uniklo. Béčko starších žáků hrálo na domácí palubovce, nicméně s velkou marodkou si výhru připsat nedokázalo. Tým elévů BLUE bojoval v oslabené sestavě v Lanžhotě. Týmy WHITE a RED odjely do Mikulova, kde sehrály vyrovnaná utkání.

81_20230308_205220.jpg

Muži si připsali dvě vítězství, ne však za 6 bodů. Oba týmy starších žáků ovládly všechna svá utkání.

Muži vyjeli odehrát svá utkání do Valtic. Vyhrát bylo důležité. A dvě výhry byly nakonec uhájeny. Bohužel však ne za plný počet bodů, tým z Ivanovic na Hané byl udolán až po samostatných nájezdech. Junioři mají za sebou nevydařenou sobotu v Kyjově, kde podlehli oběma svým soupeřům. Naopak starším žákům se dařilo na všech frontách. Áčko porazilo oba své soupeře na turnaji v Rousínově, a zvládlo tak postup do prvního koše soutěže. Dvě vítězství si připsalo také béčko na domácím turnaji v Hodoníně. Na domácí půdě se představili rovněž týmy elévů, které předvedly pokrok, jaký od začátku sezony dokázaly udělat.

79_20230221_215244.jpg

Jet na turnaj v sestavě 7+2 a všechny soupeře porazit? Pro béčko starších žáků žádný problém.

Naprosto strhující podívanou předvedlo na turnaji v Brně béčko starších žáků. S počtem sedmi hráčů a dvou gólmanů nelze mít velká očekávání. O to větší pak byla vlna euforie po dvou utkáních, v nichž si hráči sáhli na dno svých sil a dokázali fantasticky zvítězit. Domácí turnaj mají za sebou všechny týmy elévů, které sbíraly další cenné zkušenosti a statečně se postavili všem svým soupeřům.

78_20230215_211034.jpg

Muži porazili první tým tabulky. Dorost zažil v Blansku střelecké hody.

Muži si o víkendu zahráli na domácí palubovce SH Teza, kde si připsali dvě cenná vítězství, a dokázali porazit první tým tabulky soutěže, Orel Dolní Bojanovice. Pořádnou ofenzívu předvedli v Blansku dorostenci, když oba své soupeře porazili vysokým rozdílem, a vedle 26 vstřelených branek zdobí výsledky také čisté konto ze zápasu s kyjovskými Dragons. Starší žáci si tentokrát zahráli v rámci Orelské florbalové ligy, a roli favorita potvrdili dvěma vítězstvími, byť jedno z nich si připsali až po samostatných nájezdech. Vítězně ovládlo své zápasy také béčko mladších žáků v Brně. Týmy přípravky si zahráli na turnaji v Hodoníně.

77_20230207_211556.jpg

Junioři si připsali cenný skalp, když porazili Znojmo. Áčko starších žáků se přiblížilo návratu do prvního koše soutěže.

Junioři zavítali k sobotním zápasům do Znojma. První utkání plné chyb a inkasovaných gólů z brejků soupeře vedlo bohužel k prohře. Naopak druhé utkání bylo již ve znamení naší disciplíny a bojovnosti, a vedlo k cenné výhře nad domácím týmem. Áčko starších žáků si v Tuřanech počínalo výborně. Díky výhrám nad brněnskými Gepardy i nad brněnským Hattrickem učinili důležitý krok k návratu do prvního výkonnostního koše.

75_20230125_204159.jpg

Muži v důležitém utkání těsně podlehli vedoucímu týmu. Áčku starších žáků se zkomplikoval postup na MČR.

Důležitá utkání v boji o postup má za sebou tým mužů. Bohužel zápas s vedoucím týmem pro ně skončil těsnou prohrou. Postup není nemožný, avšak zvrátit pořadí v tabulce bude značně složité. Junioři zvládli svá utkání ve Znojmě vítězně, ačkoli průběh zápasů tomu ne vždy nasvědčoval. Hořkou příchuť měl uplynulý víkend pro áčko starších žáků, pro které jedno vítězství na nájezdy a jedna porážka znamenají zatraceně velkou překážku v cestě na Mistrovství České republiky. Naopak béčko starších žáků si o uplynulém víkendu připsalo dvě pohodová vítězství. Pořádnou porci turnajů mají za sebou také elévové, jejichž tři týmy sbíraly cenné zkušenosti na turnajích v Břeclavi a v Kyjově.